22 Października 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
22.10.2018 09:07
wynajme pokój
21.10.2018 10:13
Zamienię mieszkanie dwupokojowe na większe
20.10.2018 17:21
Kawalerka
19.10.2018 11:50
Garaż
19.10.2018 05:04
ORZECHY WLOSKIE

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Porody mnogie tylko w szpitalach specjalistycznych
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:51

Od niedawna oddział ginekologiczno-położniczy w Miastku nie powinien przyjmować ciąż mnogich oraz prowadzić leczenia patologii ciąży powyżej 10 dni. Wszystko to powinno realizowane być w szpitalach specjalistycznych. Nasza placówka nie ma przystosowanych dziecięcych oddziałów OIOM, które zapewniłyby bezpieczeństwo przy takich porodach oraz dostatecznej liczby neonatologów na dyżurach.

W razie porodu matka musi być transportowana kilkadziesiąt kilometrów. Jednak do tej pory lekarze ryzykowali brak refundacji, a po odebranym porodzie pisali usprawiedliwienia do NFZ. Lekarze nie chcą narażać swoich pacjentek. Także pacjentki nie wyobrażają sobie jechać aż tyle kilometrów do specjalistycznego szpitala.


 
Nowy Lewiatan
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:49

 W Miastku otwarty został kolejny, już trzeci sklep sieci Lewiatan w Miastku. Znajduje się on przy ulicy Wybickiego 40, w miejscu gdzie jeszcze niedawno znajdował się sklep sieci 34. Przypomnijmy, że dotychczasowe punkty Lewiatana mieszczą się także na ul. Kazimierza Wielkiego 1 i Dworcowej 31a.

W trakcie otwarcia przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych. Skosztować można było m.in. boczku czy też karkówki pieczonej prosto z grila. Dzieci mogły liczyć na wiele słodyczy rozdawanych przez klaunów. Oprócz tego przewidziano wiele promocji dla klientów odwiedzających nowy sklep.


 
Kalendarz imprez w Miastku na rok 2008
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:23

Znamy już planowy kalendarz imprez w Gminie Miastko na 2008 rok. Tym razem ma być zdecydowanie więcej atrakcji niż w latach ubiegłych. Cykl imprez organizują między innymi: MGOK, MDK, OSiR, ZHP, Biblioteka Publiczna, Szkoła Muzyczna I Stopnia i inne placówki oświatowe. Całość koordynuje Wydział Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Miejskiego w Miastku. Poniżej prezentujemy najważniejsze imprezy, które czekają nas w tym roku.

Styczeń: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Luty: II Gala Boksu Zawodowego i Kixboksingu, walka o Zawodowe Mistrzostwo Polski w kategorii K-1
Marzec: IV Wieczór Kabaretowy (być może tym razem dojdzie do występu wcześniej już planowanej grupy MoCarta); Dzień jedności Kaszubów i próba bicia rekordu Guinessa
Kwiecień: Gminne konkursy
Maj: Koncert orkiestry dętej; Czwartki lekkoatletyczne; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy; Magam Trophy
Czerwiec: Obchody 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Miastku, Dni Miastka (gwiazdy: Majka Jeżowska i Zbigniew Wodecki); Bałtycki Festiwal Znaczka Pocztowego
Lipiec: Koncert Rockowy pt. "Jestem z Miastka" (występy miasteckich zespołów rockowych + gwiazda wieczoru Elektryczne Gitary); Jarmark III Kultur
Sierpień: I Festiwal Piosenki Wakacyjnej; Kaszubska Sobota
Wrzesień: II Święto Pieczonego Ziemniaka, Dożynki Gminne; Festiwal Integracyjny Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
Październik: Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły
Listopad: V Wieczór Kabaretowy (planowany występ Kabaretu Moralnego Niepokoju)
Grudzień: Quempas; Świąteczne występy; wręczenia statuetek "Miasteckich Wiktorii"


 
Przenikliwe zimno w pierwszym tygodniu stycznia
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:18

 Pierwszy tydzień stycznia 2008 r. dał się wszystkim Miastczanom i nie tylko we znaki z powodu przenikliwego zimna. Kilka stopni mrozu w dzień, kilkanaście w nocy oraz dodatkowy wiatr potęgował uczucie mrozu. Odczuwalna temperatura wynosiła ponad -20 stopni Celsjusza. Koniec tygodnia przyniósl nam za opady marznącego deszczu i śniegu. Na drogach i chodnikach panowała gołoledź.

Nie za wesoło z tego powodu mieli między innymi kierowcy oraz pacjenci w szpitalu. Na oddziale rehabilitacji miasteckiego szpitala temperatura w salach wynosiła zaledwie ok. 10 stopni. Wielu pacjentów narzekało na przenikliwe zimno i z tego powodu spało w grubych ubraniach, a niektórzy zakładali nawet czapki i rękawiczki na noc. Wszystko to za sprawą pieca w kotłowni, który jest za słaby i nie jest w stanie optymalnie ogrzać pomieszczeń. Większy ponoć nie jest się w stanie... zmieścić do kotłowni. To nie pierwszy przypadek niedogrzania niektórych oddziałów w ostatnim czasie. Dyrektor szpitala polecił już wstawić dodatkowo elektryczne grzejniki.


 
Nowy sprzęt w Szpitalu Powiatu Bytowskiego
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:15

O nowy sprzęt wzbogacił się Szpital Powiatu Bytowskiego. Na zakupy w pionie miasteckim i bytowskim wydano niecałe 260 tysięcy złotych. 185 tys. zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a reszta część pieniędzy z budżetu szpitala.

Oddziały rehabilitacji w Bytowie i Miastku wzbogaciły się o urządzenia do zabiegów krioterapii, magnetoterapii, kinezoterapii, światłolecznictwa i elektrolecznictwa. Zakład opiekuńczo-leczniczy w Bytowie i oddział paliatywny w Miastku dodatkowo zyskał dziesięć materacy przeciwodleżynowych.


 
W Miastku przejścia dla pieszych mają zostać bardziej oświetlone
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:13

Ostatnio coraz częściej dochodzi do potrąceń pieszych na pasach w Miastku. Najniebezpieczniej obecnie jest na ulicy Armii Krajowej, przez którą przebiega droga krajowa nr 21. Tutaj najczęściej dochodzi do potrąceń, niestety też tych tragicznych co pokazały ostatnie dni grudnia ub. roku. Najczęstszymi przyczynami tego typu wypadków jest nieostrożność kierowców, którzy często za szybko jadą ulicami Miastka i nie zauważają pieszych.

Szczególnie w okresach jesienno-zimowych, gdzie szybko robi się ciemno za oknami przyczynia się do tego również słabe oświetlenie przejść. W związku z częstymi wypadkami na tzw. zebrach Urząd Miejski w Miastku zamierza przeprowadzić przegląd i wystąpić z odpowiednimi wnioskami do zarządców dróg. Nie wykluczone, że już niedługo postawione zostaną dodatkowe lampy oświetlające przejścia lub zamontowane pulsujące na pomarańczowo ostrzegawcze sygnalizatory.


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 185 nast. » koniec »»

Pozycje: 3807 - 3827 z 3877

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u