21 Marca 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Nowy sprzęt w Szpitalu Powiatu Bytowskiego
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:15

O nowy sprzęt wzbogacił się Szpital Powiatu Bytowskiego. Na zakupy w pionie miasteckim i bytowskim wydano niecałe 260 tysięcy złotych. 185 tys. zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a reszta część pieniędzy z budżetu szpitala.

Oddziały rehabilitacji w Bytowie i Miastku wzbogaciły się o urządzenia do zabiegów krioterapii, magnetoterapii, kinezoterapii, światłolecznictwa i elektrolecznictwa. Zakład opiekuńczo-leczniczy w Bytowie i oddział paliatywny w Miastku dodatkowo zyskał dziesięć materacy przeciwodleżynowych.


 
W Miastku przejścia dla pieszych mają zostać bardziej oświetlone
Napisany przez Administrator, z 06-01-2008 22:13

Ostatnio coraz częściej dochodzi do potrąceń pieszych na pasach w Miastku. Najniebezpieczniej obecnie jest na ulicy Armii Krajowej, przez którą przebiega droga krajowa nr 21. Tutaj najczęściej dochodzi do potrąceń, niestety też tych tragicznych co pokazały ostatnie dni grudnia ub. roku. Najczęstszymi przyczynami tego typu wypadków jest nieostrożność kierowców, którzy często za szybko jadą ulicami Miastka i nie zauważają pieszych.

Szczególnie w okresach jesienno-zimowych, gdzie szybko robi się ciemno za oknami przyczynia się do tego również słabe oświetlenie przejść. W związku z częstymi wypadkami na tzw. zebrach Urząd Miejski w Miastku zamierza przeprowadzić przegląd i wystąpić z odpowiednimi wnioskami do zarządców dróg. Nie wykluczone, że już niedługo postawione zostaną dodatkowe lampy oświetlające przejścia lub zamontowane pulsujące na pomarańczowo ostrzegawcze sygnalizatory.


 
Pozdrowienia od Polskiego Radia
Napisany przez Administrator, z 02-01-2008 22:49

 Z pewnością już większość z Państwa znalazła w swoich skrzynkach kartkę pocztową z pozdrowieniami od Polskiego Radia. Jest to drugi etap kampanii informacyjnej dotyczącej zmiany częstotliwości. Celem jest przypomnienie częstotliwości czterech ogólnopolskich programów - Jedynki, Dwójki, Trójki i Radia BIS oraz poinformowanie o najważniejszych atutach oferty Polskiego Radia. Przypomnijmy, że 31 maja 2007 r. nastąpiła rekonfiguracja sieci nadawczych Polskiego Radia. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń techniczno-medialnych ubiegłego roku. Zmiany te miały na celu zwiększenie pozycji i słuchalności Programu 1.

Na awersie kartki znajdują się pozdrowienia z charakterystycznym dla danego województwa motywem (16 projektów). Na rewersie umieszczono wykaz częstotliwości czterech ogólnopolskich programów Polskiego Radia występujących w danym powiecie oraz informację na temat propozycji, które codziennie Polskie Radio oferuje swoim słuchaczom.


 
Nowy 2008 Rok, początkiem zmian w naszym serwisie
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:44

 Wraz z nadejściem Nowego 2008 Roku, zaszło kilka dość istotnych zmian i nowości w funkcjonowaniu naszego serwisu. Jak zapewne już Państwo zauważyli istniejemy i jesteśmy dostępni pod nowym adresem internetowym tj. www.miastko24.pl

Dotychczasowa domena (www.media.miastko.pl) oraz zasoby multimedialne i informacyjne pozostają bez zmian. Między innymi od teraz na naszej stronie internetowej publikować będziemy dodatkowo także aktualne informacje lokalne z miasta i regionu. W związku z tym dajemy również możliwość komentowania bieżących wydarzeń.

Wprowadziliśmy również nowy dział "Ogłoszenia Drobne". Każdy bezpłatnie może zamieścić własne ogłoszenie w czterech dostępnych kategoriach: sprzedam, kupię, praca, inne.

Jednocześnie dodajmy, że zarówno ogłoszenia drobne jak i komentarze będą opublikowane dopiero po rozpatrzeniu i zweryfikowaniu treści przez administrację serwisu. Czas rozpatrzenia nie powinien przekroczać 24/h od momentu wysłania wiadomości. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania postów bez powiadomienia, jeżeli którakolwiek z wypowiedzi jest nie na temat lub zawiera zwroty powszechnie uważane za wulgarne.

Dodajmy, że już w niedługim czasie planujemy powrót co tygodniowych wydań Programu Lokalnego Miasteckiej Telewizji Kablowej w wersji on-line na naszą stronę wraz z rozszerzonymi fotorelacjami. Wkrótce zaoferujemy Państwu również możliwość własnej reklamy na naszym portalu informacyjnym.

Z pewnością wielu z Państwa ustysfakcjonowały te informacji co nas bardzo cieszy. A więc zatem życzymy przyjemnego przeglądania stron i zarazem zapraszamy do częstego zaglądania tutaj.

Administracja serwisu: miastko24.pl


 
Sylwester 2007/2008
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:43

 Szampańsko i hucznie na balach, prywatkach, a przede wszystkim w domowym zaciszu wśród rodziny i przyjaciół, tak większość z nas witała w Sylwestra Nowy Rok. Niestety tym razem nie było zorganizowanej zabawy dla mieszkańców Miastka w parku miejskim przed ratuszem. W godzinach popołudniowych, gry, zabawy i konkursy zostały zorganizowane tylko dla dzieci przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Władze gminy ze względu m.in. na bezpieczeństwo mieszkańców postanowiły zrezygnować z tradycyjnej zabawy w parku miejskim i ze wspólnego powitania Nowego Roku. Ostatecznie postanowiono, że pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Urząd Miejski w Miastku przeniesiony zostanie na czerwcowe Dni Miastka. Wtedy okazja ku temu ma być jeszcze lepsza.

Mimo tego i tak nie zabrakło o północy licznie zebranych osób w parku miejskim i wspólnie witanego nowego roku. Jeśli chodzi o pokaz sztucznych ogni na niebie w naszym mieście to z pewnością można powiedzieć, że był dość bogato zorganizowany we własnym zakresie przez mieszkańców w pobliżu swoich miejsc zamieszkania lub tam gdzie wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi witano nowy rok.

Na zakończenie wszystkim naszym czytelnikom jeszcze raz życzymy pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym 2008 Roku !!!


 
"Miasteckie Wiktorie" przyznane
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:42

W piątek 28 grudnia 2007 r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku odbyło się coroczne podsumowanie roku w Gminie Miastko. Dzięki multimedialnej prezentacji bezpośrednio można było zobaczyć i ocenić nakłady pracy dokonanej w minionym roku. Nowością podczas tej uroczystości było przyznanie tytułu Człowieka Roku Gminy Miastko. Na wybrane przez siebie osoby można było głosować na specjalnych kuponach. Do nagrody Miasteckiej Wiktorii zgłoszono 30 osób, na które oddano blisko tysiąc głosów. Zwycięzców w tajnym głosowaniu wytypowała specjalna komisja.

Oto nagrodzone osoby w pięciu kategoriach:

Sportowiec: Grzegorz Wanke - utytułowany zapaśnik, mistrz Polski kadetów, członek kadry narodowej
Sołtys: Robert Bezłada - sołtys Słosinka, Wsi Roku 2007
Społecznik: Ryszard Dul - wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Praw Bezrobotnych, który rozdaje żywność ubogim
Przedsiębiorca: Bolesław Prądzyński - właściciel firmy Ex-Pro z Wałdowa za działalność sponsorską i rozwój firmy
Nauczyciel, Trener: Waldemar Żurawik - trener klubu Morena Miastko za wybitne sukcesy siatkarskie i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 1 Miastko

W trakcie wyboru nie koniecznie sugerowano się ilością oddanych głosów lecz też realnymi osiągnięciami. Gratulujemy zwycięskim osobom zdobytych statuetek i życzymy dalszych sukcesów!


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3763 - 3783 z 3829

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u