24 Czerwca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Danuta, Dan, Danisz,
Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało 191 dni.
REKLAMA
OGŁOSZENIA DROBNE
22.6.2018 06:05
Praca magazyniera
20.6.2018 20:33
Za darmo oddam piec kuchenny i westfalkę
20.6.2018 17:23
Praca biurowa
20.6.2018 15:31
Led 32 cale kernau 400zł
17.6.2018 17:46
Rower

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Turniej uczniów Gimnazjum w Łodzierzy
Napisany przez Administrator, z 02-02-2008 13:04

W ramach akcji „Ferie na sportowo” Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy zorganizował po raz kolejny z rzędu dwa turnieje dla uczniów szkół gimnazjalnych z naszego regionu. Dla chłopców przygotowano grę w piłkę nożną, natomiast dla dziewcząt grę w piłkę ręczną.

W ten sposób szkoła w Łodzierzy zamierza promować swoją placówkę i zachęcać przyszłych gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w tejże szkole. Najlepsze drużyny całego turnieju otrzymały puchary i dyplomy, ufundowane przez dyrekcję ZSRCKU w Łodzierzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również ciepłe posiłki przygotowane przez stołówkę w pobliskim internacie.


 
Wędkarze podsumowali ubiegły rok
Napisany przez Administrator, z 23-01-2008 20:58

Swoje kolejne już z rzędu zebranie mieli członkowie koła wędkarskiego Karaś w Miastku. Tym razem spotkano się, aby omówić i podsumować ubiegły rok. Gościem zjazdu był Teodor Rudnik, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku. W trakcie spotkania Jerzego Lubieńskiego, prezesa miasteckiego koła spotkała miła niespodzianka. Mianowicie otrzymał srebrną odznakę za dotychczasową pracę. Oprócz tego miłego akcentu omówiono najważniejsze sprawy z jakimi spotykają się obecnie wędkarze oraz perspektywy na przyszłość. Dodajmy, że w tym roku miasteckie koło wędkarskie obchodzić będzie 60-lecie swojego istnienia.

Największa bolączka miejscowych wędkarzy to niestety kłusownictwo i zbyt mała liczba jezior do swobodnego połowu ryb. Zaszło także kilka istotnych zmian. Między innymi na jeziorze Lednik dopuszczona została metoda spinningowa, ale utrzymany został zakaz połowu z łodzi. Zakaz wędkowania zniesiono za to na rzece Studnica, od wysokości ulicy Konstytucji 3 Maja do zakładu "Tino`s" (dawna fabryka rękawiczek). Wędkarze planują również spotkać się z dzierżawcą okolicznych jezior, aby udostępnił do wędkowania kolejnych kilka akwenów.


 
ICE może uratować życie
Napisany przez Administrator, z 23-01-2008 20:54

ICE (In Case of Emergency - w razie nagłego wypadku) to skrót informujący, do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku. Nie każdy wie, że może on uratować człowiekowi życie. W Polsce już od jakiegoś czasu trwa akcja propagującą wpisywanie pod hasłem ICE numerów telefonów do najbliższych, którzy posiadają informacje o naszym stanie zdrowia.

Telefon komórkowy jest jednym z najczęstszych przedmiotów, który ratownicy znajdują przy ofiarach wypadków. Służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany przez ratowników prawie na całym świecie. Dlatego warto zapisać pod hasłem ICE numer telefonu do najbliższej osoby. Szybki kontakt pozwoli służbom medycznym na uzyskanie informacji podstawowych przy ratowaniu życia, jak np.: grupa krwi, przyjmowane leki, czy przebyte choroby. Ważne jest też, aby powiadomić osoby, które wpisujemy w telefonie pod tym skrótem.


 
Wyniki sondy nr 10
Napisany przez Administrator, z 18-01-2008 23:48

Przez ponad dwa tygodnie trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się jaki był dla Państwa mijający rok.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. Dobry - 44.7%
2. Zły - 31.9%
3. Przeciętny - 23.4%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się, czy oczekują Państwo szybkiego wejścia Petrusa na miastecki rynek.


 
Gdzie dalej Gimnazjalisto?
Napisany przez Administrator, z 18-01-2008 23:24

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie razem z dyrektorami gimnazjów z terenu całego powiatu bytowskiego przeprowadził ankietę badającą preferencje edukacyjne uczniów ostatnich klas gimnazjalnych. Badania te przeprowadzane są co roku. Wyniki ankiety posłużyć mają do budowania sieci szkół ponadgimnazjalnych odpowiadających aspiracjom mieszkańców powiatu bytowskiego.

Zasadniczym celem jest zbadanie preferencji młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia oraz określenie proporcji planowanej rekrutacji do poszczególnych typów szkół na odpowiednich poziomach kształcenia. Analizując wyniki badań widoczny staje się na przestrzeni ostatnich trzech lat szkolnych spadek zainteresowania nauką w ZSO w Bytowie i Miastku. Wzrasta natomiast liczba uczniów chcących kontynuować swoją naukę na poziomie ponadgimnazjalnym w ZSER w Bytowie oraz przede wszystkim w ZSP w Bytowie (wzrost o ponad 3%). Odmienna sytuacja jest w przypadku ZSP w Miastku, gdzie po okresie wzrostu zainteresowania uczniów kształceniem w tej placówce w roku bieżącym nastąpił spadek w tym względzie o nieco ponad 4%. Minimalnie wzrósł odsetek procentowy osób chcących uczyć się w ZSRCKU w Łodzierzy oraz wybierających szkoły położone poza powiatem bytowskim.

..::POBIERZ PLIK::..


 
Biedronka wkrótce powiększy się i zyska nowy budynek
Napisany przez Administrator, z 18-01-2008 23:21

W miejscu gdzie wcześniej planowano wybudować "Bliskę", tanią stację paliw koncernu Orlen ma powstać nowy budynek Biedronki. Nowa siedziba ma na celu przede wszystkim powiększenie powierzchni handlowej nowego marketu. Oprócz tego powstać ma estetyczniejszy parking dla klientów marketu, mała stacja paliw innego koncernu, a także przebudowane ma zostać pobliskie skrzyżowanie.

Wjazd do Biedronki ma odbywać się ulicą Pomorską, natomiast wyjazd wytyczony będzie w kierunku ulicy Dworcowej. Wkrótce nowa inwestycja powinna się rozpocząć, a na plac budowy powinien wjechać sprzęt do budowy. Na razie nie jest jeszcze znany los obecnego budynku w którym mieści się dotychczasowy market.


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3763 - 3783 z 3851

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u