18 Stycznia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku zostało 348 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
17.1.2018 12:39
Alba komunijna dla Dziewczynki
17.1.2018 10:10
kabina prysznicowa 90x90
16.1.2018 19:05
Pralka automat. ARDO
15.1.2018 08:27
Meble ikea
14.1.2018 15:01
Mieszkanie 36m, IV piętro, dostępne od 01.03.2018

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Sukces chóru z miasteckiego liceum
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:36

Szkolny chór, który mieści się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Miastku wrócił z laurami z III Pomorskiego Przeglądu Chórów w Gdańsku.

Licealiści uczestniczyli w programie rozwoju chórów szkolnych pt. "Śpiewająca Polska". W trakcie przeglądu uczniowie zdobyli Złoty Dyplom oraz puchar rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego wokalisty przeglądu zdobył znany już wszystkim Roman Mazurek. Dodajmy, że dyrygentem chóru jest Katarzyna Bąk.


 
Stowarzyszenie Miasteckiej Telewizji Kablowej sprzedaje swoją sieć
Napisany przez Administrator, z 17-12-2007 11:25

Chojnicki Petrus będzie mógł kupić sieć telewizji kablowej w Miastku. W ten sposób obejmie swoim zasięgiem kolejne miasto na Pomorzu. Delegaci Stowarzyszenia Miasteckiej Telewizji Kablowej jeszcze kilka miesięcy temu nie zgadzali się na sprzedaż. Wszystko jednak zmieniło się, gdy Petrus rozpoczął rozmowy o wykupieniu sieci światłowodowej od miasteckiej firmy Comel, która zajmuje się dostarczaniem internetu. Ta transakcja niebawem zostanie sfinalizowana.

- Aktualnie świadczymy cztery usługi: telewizja kablowa-internet-telefon-telewizja cyfrowa. Wszystkie będą niedługo dostępne dla abonentów w Miastku - zapewniał już w ubiegłym tygodniu Marek Wieczorkiewicz, prezes firmy Petrus.

W piątek wieczorem zebrał się zarząd stowarzyszenia i podjęto decyzję o sprzedaży całej sieci.

- Nie było innego wyjścia - zapewnia Zbigniew Radecki, prezes SMTK. - W 2010 roku wszystkie sieci analogowe muszą przejść na nadawanie cyfrowe. Nie będzie nas stać na wydanie kilku milionów złotych. Poza tym Petrus to potentat i nie mieliśmy najmniejszych szans, aby z nim konkurować. Za góra pół roku i tak przegralibyśmy wszystko. A sprzedając sieć, kilka osób jeszcze zarobi - dodaje.

Kwota, za jaką Petrus, który w Miastku będzie działał już od początku 2008 roku, kupił miastecką kablówkę, jest na razie tajemnicą.

Sieć SMTK to 1870 abonentów. Do tej pory płacili oni 15 złotych za 34 kanały. Wchodząc na miastecki rynek Petrus zwiększy liczbę programów i poprawi ich jakość. Wzrośnie jednak również cena. Najdroższy pakiet z 63 kanałami kosztuje w tej sieci 44 zł.

W Miastku na pewno zostanie program lokalny. Prawdopodobnie jednak koncesję od stowarzyszenia, które po sprzedaży sieci zostanie zlikwidowane, przejmie Krzysztof Drozd. Przygotowywał on ten program już od kilku lat.

- Jestem tym zainteresowany - potwierdza. - Petrus zarezerwował nawet kanał na program lokalny, który w Miastku cieszy się dużą popularnością. Według propozycji Petrus miałby płacić firmie Drozda określoną stawkę od każdego gniazda abonenckiego. Miastczanie będą mogli wybrać pakiet z programem lokalnym lub bez niego.

Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki, poniedziałek 17.12.2007 r.


 
"Nasze Miastko" zmieniło wygląd
Napisany przez Administrator, z 14-12-2007 14:34

"Nasze Miastko" bezpłatna gazeta, która ukazuje się już od ponad roku w Miastku, zmieniła swój format i wygląd. Od grudniowego numeru gazeta stała się jeszcze większa. Wydawcą miesięcznika "Nasze Miastko" jest Pracownia Komunikacji Społecznej z siedzibą w Słupsku. Nakład gazety wynosi 3.000 egzemplarzy i kolportowany jest w Gminie Miastko w blisko 60 punktach handlowych.

W 16-stronnicowym numerze można znaleźć: informacje lokalne z ostatniego miesiąca, wywiady, opinie, komentarze, sondy, reklamy, itp. W grudniowych numerze między innymi podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego roku.


 
Petrus powraca do gry w Miastku!
Napisany przez Administrator, z 14-12-2007 14:41

Będzie nowy dostawca internetu w Miastku, który przygotowuje się też do ekspansji z telewizją kablową, telefonią stacjonarną i telewizją cyfrową. Chojnicka firma Petrus kupuje sieć światłowodową firmy Comel z Miastka. Zyska w ten sposób kilka tysięcy potencjalnych, podłączonych już do sieci abonentów.

- Prowadzimy rozmowy z Petrusem, które są zaawansowane i powinny się zakończyć do końca marca 2008 roku - przyznaje Tomasz Hinz, właściciel firmy Comel. - Sprzedajemy sieć, bo od początku, czyli od 1998 roku, byliśmy firmą komputerową, a nie dostawcą internetu. Ta druga działalność wynikła w 2001 roku z konieczności zapełnienia niszy rynkowej.

Marek Wieczorkiewicz, szef Petrusa, jest dobrej myśli i pewny szybkiego wejścia na miastecki rynek.

- Aktualnie w naszych sieciach świadczymy cztery usługi: telewizja kablowa-internet-telefon-telewizja cyfrowa, i wszystkie będą niedługo dostępne dla abonentów w Miastku - zapewnia prezes. Obie strony nie chcą zdradzać wartości transakcji, ale może być kilkumilionowa, sądząc po wartości sprzedaży sieci w sąsiednim Bytowie.

Tam Petrus przejął wszystko, włącznie z kablówką. W Miastku jest inaczej, bo Stowarzyszenie Miastecka Telewizja Kablowa ma swoją sieć i swoich abonentów. Kilka miesięcy temu nie zgodziło się na ofertę Petrusa. Teraz wszystko zmieniło się diametralnie. W piątek (14.12.2007 r.) delegaci stowarzyszenia spotykają się z przedstawicielem firmy. Jeśli SMTK nie zgodzi się na sprzedaż, to Petrus z premedytacją wykorzysta sieć firmy Comel. Stowarzyszenie zostanie postawione pod murem, ale na razie nikt nie chce komentować obecnej sytuacji. Zarząd firmy Petrus otwarcie zapowiada, że ceny kablówki w Miastku zależeć będą od tego, czy uda się przejąć lokalną telewizję. Jeśli nie, to rozpocznie się walka na wyniszczenie.
- Jeśli ponownie nie zgodzą się, to wykonamy swoją instalację wewnątrzbudynkową, na co mamy już zgodę spółdzielni mieszkaniowej. Wtedy będą w Miastku dwie kablówki - podkreśla Wieczorkiewicz.
Mała sieć w starciu z takim gigantem szanse ma znikome.

Program lokalny ma być kartą przetargową

Petrus to potentat. Ma swoje sieci m.in. w Chojnicach, Toruniu, Człuchowie i od niedawna w Bytowie. Wielu wiernych widzów mają programy loklane, a z tym w Petrusie różnie bywa. W Człuchowie np. takiego programu nie ma w ogóle, a w Bytowie wrócił po krótkiej przerwie. W Miastku Petrus zarezerwował już nawet kanał na emitowanie lokalnych wiadomości i zaproponował przejęcie lokalnego programu. To ma być jeden z atutów w przyciąganiu abonentów. Teraz program jest w miasteckiej kablówce.

Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki, czwartek 13.12.2007 r.


 
Wyniki sondy nr 9
Napisany przez Administrator, z 14-12-2007 14:16

Przez dwa miesiące trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się której stacji radiowej według Państwa KRRiT powinna przyznać koncesję na nadawanie w Miastku na 87,8 MHz.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. Radio ESKA (Szczecinek) - 50.2%
2. RMF MAXXX (Pomorze) - 33.2%
3. Radio Weekend (Chojnice) - 16.7%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się, czy oczekują Państwo szybkiego wejścia Petrusa na miastecki rynek.

Na koniec dodajmy, że już niedługo KRRiT ogłosi decyzję, której stacji radiowej rozszerzy koncesję na nadawanie w Miastku.


 
Wyniki przeprowadzonej sondy nr 8
Napisany przez Administrator, z 15-11-2007 23:12

Ponad 2 miesięce trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się jaki jest Twój ulubiony i najczęściej oglądany serwis informacyjny w telewizji.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. "Fakty" - TVN - 37.5%
2. "Wydarzenia" - POLSAT - 25%
3. "Serwis informacyjny" - TVN 24 - 20%
4. "Kurier" - TVP 3 (obecnie "Serwis info" w TVP INFO) - 7.3%
5. "Teleexpress" - TVP 1 - 4.9%
5. "Wiadomości" - TVP 1 - 4.9%
7. "Panorama" - TVP 2 - 2.4%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się Państwa, której stacji radiowej KRRiT powinna przyznać koncesję na nadawanie w naszym mieście.


 
TVP GDAŃSK: Dretyń w programie "Na miedzy"
Napisany przez Administrator, z 12-11-2007 20:47

W niedzielę 7 października 2007 r. w TVP Gdańsk - oddziale terenowym nowego kanału Telewizji Polskiej TVP INFO nadawana była audycja pt. „Na miedzy”.

Program towarzyszy przemianom jakie dokonują się obecnie na obszarach wiejskich. Poznajemy rolników, tych typowych od trzody chlewnej, ale i tych nietypowych, którzy uprawiają np.: pokrzywę. Oświata, kultura, przyroda. Plusy i minusy życia na wsi w XXI wieku. „Na miedzy” to magazyn rolniczy pod redakcją Katarzyny Sędek.

W tym dniu program poświęcony był miejscowości Dretyń położonej w Gminie Miastko.

..::ZOBACZ PROGRAM::.. (16,1 MB) © TVP GDAŃSK


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 nast. » koniec »»

Pozycje: 3763 - 3784 z 3820

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u