25 Września 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aureli, Aurelia,
Aurelian,
Franciszek, Gaspar,
Herkulan, Kamil,
Kleofas, Kleopatra,
Ładysław, Piotr,
Rufus, Świętopełk,
Wincenty, Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 98 dni.
REKLAMA

 
OGŁOSZENIA DROBNE
24.9.2018 18:52
Sprzedam mieszkanie
24.9.2018 17:50
Garaż do wynajęcia
24.9.2018 07:34
Sprzedam kawalerkę
19.9.2018 07:02
Poszukuję pracy
17.9.2018 17:34
Kawalerka do wynajęcia

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Petrus wkracza na miastecki rynek
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:21

 Chojnica firma Petrus wchodzi już oficjalnie na miastecki rynek. Przypomnijmy, że Petrus przejął zarówno Stowarzyszenie Miastecką Telewizje Kablową oraz całą infrastrukturę internetową firmy Comel. Aktualnie nowy usługodawca świadczy 4 usługi tzw. Quadruple Play tj. (TV analogowa + TV cyfrowa + Internet + Telefon).

Do końca maja br. czyli w ciągu trzech najbliższych miesięcy mają zostać sporządzone i podpisane nowe umowy z dotychczasowymi abonamentami kablówki i Internetu na wybrane przez siebie pakiety i usługi. Pierwszymi dostrzeganymi zmianami dla mieszkańców będzie z pewnością za kilkanaście dni, bo już na początku marca zwiększenie ilości nadawanych programów telewizyjnych w ofercie analogowej telewizji kablowej z obecnych 34 do około 65 planowo.


 
SMTK i METRO przechodzą do lamusa
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:19

Stowarzyszenie Miastecka Telewizja Kablowa oraz „METRO” usługa dostępu do Internetu w firmie Comel przechodzą już do historii. Z pewnością pozostanie żal i sentyment do powyższych mediów, ponieważ wielu osobom przywykły te miasteckie marki do pamięci. Przypomnijmy, że zarówno kablówka jak i cała infrastruktura sieci internetowej zostały sprzedane i przejęte przez "Petrus Polska Sp. z o. o." Spółka komandytowo-akcyjna z Chojnic.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu na przestrzeni ostatnich lat początki telewizji kablowej i Internetu w Miastku.


 
Zmagania Moreny Miastko o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:16

 W niedzielę, 17 lutego o godz. 11.00 w hali sportowej Gimnazjum rozpoczął się turniej finałowy Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt w kategorii - młodziczki. Do finału wojewódzkiego, który rozegrany został tydzień wcześnie także w Miastku awansowali zwycięzcy grup półfinałowych: Energa Gedania I Gdańsk, MTS I Kwidzyn i EC Wybrzeże TPS Rumia. Czwarte miejsce zostało uzupełnione w turnieju barażowym, w którym zmierzyli się wicemistrzowie grup. Tu na szczęście najlepsza okazała się Morena Miastko, która w pokonanym polu pozostawiła Neptuna Łebę i Energę Gedanię II Gdańsk.

W puli finałowej obowiązują takie same reguły jak na dwóch wcześniejszych etapach. Każda z czterech drużyn jest organizatorem jednego turnieju, ale bierze udział tylko w trzech zawodach. Jedna drużyna w każdej kolejce pauzuje. Morena Miastko (prowadzona przez Trenera Roku w gminie Miastko - Waldemara Żurawika) wolne mieć będzie w drugim terminie finałów, kiedy rozgrywki odbywać się będą 24 lutego br. w Kwidzynie. Nasze zawodniczki udadzą się jeszcze 9 marca do Rumi i 16 marca do Gdańska. Kolejność najlepszych drużyn zostanie ustalona po rozegraniu przez każdy z zespołów sześciu meczów. Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski młodziczek. Głównym sponsorem imprezy w Miastku była sieć sklepów LEWIATAN. Na miejscu można było spróbować wędlin z firmy MAT S.A. Słupsk. Oprócz tego gratis była kawa, napoje i ciasto. Dla wszystkich przybyłych gości zaplanowano także losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Najlepsza grupa kibiców otrzymała słodycze i książki kulinarne, a okazali się nimi uczniowie z klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku. Przybyli kibice z pewnością nie narzekali na brak emocji.
 
Niemcy przyjadą do Łodzierzy
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:12

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odwiedzą niemieccy koledzy z Walsrode. Szkoła pozyskała 3 tys zł. z fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie. Autorem projektu jest germanistka łodzieskiej szkoły Marzena Wójtowicz. Fundusze te przeznaczone będą na wymianę młodzieży polsko-niemieckiej w ramach, której młodzi Niemcy wraz ze swoimi kolegami z technikum żywienia i gospodarstwa domowego w Łodzierzy będą poznawać tajniki polskiej kuchni regionalnej z uwzględnieniem kuchni kaszubskiej. Do przyjazdu niemieckich gości dojdzie w kwietniu tego roku.

Planuje zorganizować się warsztaty kulinarne na których uczniowie z Walsrode i Łodzierzy będą wspólnie poznawać i sporządzać potrawy naszej kuchni regionalnej. Ponadto młodzież polska i niemiecka zwiedzi Gdańsk, Szymbark, Słupsk, Bytów oraz Słowiński Park Narodowy i jego wydmy. Dodajmy, że niemiecka szkoła w Walsrode i czeska szkoła rybacka w Treboni są wieloletnimi szkołami partnerskimi szkoły w Łodzierzy.
 
Rośnie wykrywalność przestępstw w policji
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:11

Policja w Bytowie i Miastku może pochwalić się liczbą wykrytych w ostatnim roku przestępstw. Jeśli chodzi o Komisariat Policji w Miastku to wykrywalność wyniosła w 2007 roku 88,7% przy 630 prowadzonych postępowaniach.

Jest to wynik o blisko 12% lepszy niż w roku 2006. Mimo, że było wtedy więcej postępowań, bo 781 to i tak miastecka policja może być z siebie dumna. Wynik wykrywalności z ostatniego roku jest najlepszym w naszym powiecie jak i województwie.
 
Wyniki sondy nr 11
Napisany przez Administrator, z 15-02-2008 23:36

Przez blisko miesiąc trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się czy oczekują Państwo szybkiego wejścia Petrusa na miastecki rynek.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. TAK - 42.1%
2. NIE - 36.8%
3. Jest mi to obojętne - 21.1%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się, czy pozostanie u Państwu sentyment do SMTK i Internetu z Comela ?


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3763 - 3783 z 3869

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u