10 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel,
Judyta, Julia,
Maria, Radzisława
Do końca roku zostało 22 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
9.12.2018 20:33
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA
9.12.2018 19:01
Meble do sypialni
9.12.2018 15:32
2 fotele
9.12.2018 15:28
Wersalka z funkcją spania +2 fotele
9.12.2018 13:10
Bojler elektryczny 80 l

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
VII edycja Gimnazjalnego Mistrza Ortografii
Napisany przez Administrator, z 14-04-2008 23:05

 12 kwietnia br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku odbyła się już VII edycja międzyszkolnego konkursu "Gimnazjalny Mistrz Ortografii". Pomysłodawczyniami konkursu są polonistki: Małgorzata Kuna - wicedyrektor Gimnazjum i Anetta Kisielewska. Dyktando pisali uczniowie nie tylko z miasteckiego gimnazjum, ale również z Dretynia, Białego Boru, Borowego Młyna, Brzeźna Szlacheckiego, Kępic, Łubna, Lipnicy, Barcina, Biesowic i Kramarzyn.

W tym roku najlepsza okazała się Marta Sikora z gimnazjum w Miastku. Drugie miejsce zajął Jan Rodziewicz-Bielewicz także uczeń miasteckiego gimnazjum. Z kolei trzecie miejsce przypadło podobnie jak rok temu Marii Reszka uczennicy z Zespołu Szkół w Borowym Młynie. Tekst dyktanda był dość trudny. Kładziony był nacisk na to, aby uczniowie wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii. W nagrodę najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez sieć sklepów Lewiatan.


 
Sukces Karoliny
Napisany przez Administrator, z 14-04-2008 23:01

Uczennica klasy Ib Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Miastku Karolina Warda awansowała do finału XVI Regionalnego Konkursu Matematycznego Klas I-II Szkół Ponadgimnazjalnych.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 347 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych. Do finału, który odbędzie się 12 maja 2008 roku w ZSO nr 2 w Słupsku zakwalifikowało się 16 uczniów. Opiekunem Karoliny jest pani Joanna Majewska.


 
Zmarł Józef Wardak
Napisany przez Administrator, z 13-04-2008 00:46

 Po ciężkiej chorobie zmarł Józef Wardak - wieloletni organista Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku.

Pogrzeb odbędzie się w Gdańsku - Baninie, we wtorek tj. 15 kwietnia 2008 r., o godz. 14:00. Tutejsza parafia organizuje wyjazd autokarem licząc, że znajdzie się grupa osób, które jako przedstawiciele tejże parafii, wezmą udział w uroczystości pogrzebowej. Wyjazd we wtorek, o godz. 9:00 (z Placu Jana Pawła II). Przewidywany koszt 30 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. W poniedziałek o godz. 16:15 w Kościele odmówiony zostanie różaniec w intencji zmarłego pana organisty.

Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym ...


 
Abonenci kablówki przełączani są na pakiet Petrusa
Napisany przez Administrator, z 13-04-2008 00:43

Z początkiem kwietnia dotychczasowi abonenci SMTK przełączani są na pakiet programowy Petrusa. Włączanie nowego sygnału ze stacji czołowej z Chojnic realizowane jest stopniowo. Z nowego sygnału mogą już korzystać mieszkańcy bloków położonych na ulicy: Konstytucji 3 Maja, Piastowskiej, Piłsudskiego, Długiej, Marii Konopnickiej, Szewskiej oraz części Wybickiego. Do końca kwietnia br. planuje się podłączyć całe Miastko. Abonenci mają do dyspozycji teraz 65 programów telewizyjnych. Poprawiła się nie tylko oferta programowa ale i jakość sygnału.

Oprócz tego mieszkańcy Miastka, którzy korzystają z telewizji kablowej zyskali możliwość odbioru długo oczekiwanej telewizji TVP Gdańsk. Obecnie kanał ten nadaje 3,5 godziny własnego programu dziennie (pozostały czas antenowy wykorzystuje TVP Info). Z kolei w paśmie programów lokalnych na TVP 2 (18:00-18:30) nadawana jest TVP Bydgoszcz. Dlatego przypominamy, że programu telewizji Gdańsk należy szukać i oglądać na częstotliwości
TVP INFO.

Aktualną ofertę programową znajdą Państwo na naszych stronach internetowych oraz na www.petrus.pl

 


 
Panorama Miastka w sali herbowej
Napisany przez Administrator, z 13-04-2008 00:37

 Na bocznej ścianie sali herbowej Urzędu Miejskiego w Miastku powstała panorama naszego miasta, stylizowana na obraz sprzed wieków.

Tego malowniczego dzieła dokonał miastecki plastyk Arkadiusz Dąbrowski. Znany on jest mieszkańcom z rysunków wykonanych na ścianach miasteckich bloków. W tej nietypowej panoramie umieszczone zostały najważniejsze punkty naszego miasta. Można tu zobaczyć kościół, wieżę ciśnień, budynek przedszkola przy ul. Koszalińskiej, ratusz, pocztę, budynek sądu, punkt informacji turystycznej oraz dawny wiadukt kolejowy.
 
II Konkurs Obycia Społecznego
Napisany przez Administrator, z 13-04-2008 00:32

W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy odbył się finał II Konkursu Obycia Społecznego. Pomysłodawcami i organizatorami byli nauczyciele Zofia Romanowska i Grzegorz Jończyk.

Udział w konkursie wzięło po trzech najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki licznym sponsorom uczestnicy konkursu mogli liczyć na wiele cennych nagród. Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Robert Dudek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Miastku. W nagrodę dostał laptopa! Drugie miejsce zajął Paweł Stachera z łodzieskiego centrum, a trzecie Robert Rudnik z ZSO. Oboje otrzymali m.in. aparaty cyfrowe. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące savoir-vivru. Oprócz tego musieli się wykazać wiedzą z dziedzin nauki, kultury i sportu. W przerwach pomiędzy poszczególnymi rundami pytań występowały zespoły taneczne i soliści z Młodzieżowego Domu Kultury, a także artyści z łodzieskiego centrum.
 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3741 - 3761 z 3893

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u