18 Stycznia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku zostało 348 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
17.1.2018 12:39
Alba komunijna dla Dziewczynki
17.1.2018 10:10
kabina prysznicowa 90x90
16.1.2018 19:05
Pralka automat. ARDO
15.1.2018 08:27
Meble ikea
14.1.2018 15:01
Mieszkanie 36m, IV piętro, dostępne od 01.03.2018

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Internat i stołówka w Łodzierzy idzie do likwidacji
Napisany przez Administrator, z 14-01-2008 22:36

Starostwo Powiatowe w Bytowa zamierza zlikwidować internat i stołówkę przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy z końcem sierpnia 2008 roku. Główny powód to coraz mniej uczniów i bardzo wysokie koszty utrzymania. Tutejsza młodzież korzystającą z obiektu zostanie przeniesiona do internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku. Na ulicy Młodzieżowej zamierza się przekształcić internat w tzw. bursę, która razem z warsztatami szkolnymi ma stanowić także bazę Centrum Kształcenia Ustawicznego w Miastku.

Już od dłuższego czasu mówi się o nierentownym internacie i planach jego likwidacji. Projekt likwidacji konsultowany jest m.in. ze związkami zawodowymi, dyrektorem szkoły, nauczycielami oraz kuratorem. Na likwidacji internatu starostwo chce zaoszczędzić około 200 tysięcy złotych rocznie, a pieniądze ze sprzedaży budynku mają zostać przeznaczone na termomodernizację szkoły w Łodzierzy. Do końca lutego powinniśmy wiedzieć czy rada powiatu podejmie uchwałę o zamiarze likwidacji internatu.


 
Ferie w Gminie Miastko
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:05

Uczniowie m.in. z województwa Pomorskiego rozpoczęli właśnie dwutygodniowe ferie zimowe. Choć śniegu za oknem nie ma, to i tak nie powinno być nudno. Z tego względu MGOK, OSiR i Biblioteka Publiczna w Miastku organizują wiele zajęć dla osób spędzających wolny czas w domu.

W dniach 14-18 stycznia Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje turniej unihokeja. Biblioteka Publiczna zaprasza na czytanie bajek, zabawy mądrej głowy czy też bal maskowy. Z kolei Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku po raz kolejny organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży pt. "Ferie w Klubie". Poniżej przedstawiamy terminy zajęć i przedstawień w MGOKu:


 
IV Turniej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:04

Sztab XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował 5 stycznia 2008 r. w hali widowiskowo-sportowej miasteckiego gimnazjum IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar WOŚP. W turnieju udział wzięło 10 drużyn: Drutex-Bytovia II Bytów, Darzbór Szczecinek, Chojniczanka Chojnice, Gwardia Koszalin (2 zespoły), Koral Dębnica, Jantar Ustka, Start Miastko oraz Iskra Dretyń (2 zespoły). Pieniądze ze sprzedaży biletów trafią oczywiście na konto WOŚP.

W tym roku najlepszym zespołem okazała się Gwardia I Koszalin, która w finale pokonała Chojniczankę Chojnice 2:1 w rzutach karnych. Koszalińska drużyna tym samym wygrała IV Halowy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miastku. Trzecia lokata przypadła Koralowi Dębnica.


 
Szpital nie będzie prywatny
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:03

Nie będzie jednak jak na razie prywatyzacji Szpitala Powiatu Bytowskiego. Kiedy wydawało się, że większość spraw związanych z przekształceniem szpitala i oddaniem go w prywatne ręce zostało załatwionych, to niespodziewanie Zarząd Powiatu Bytowskiego zdecydował o zerwaniu negocjacji.

Powiat zamierza teraz stworzyć szpitalną spółkę samorządową. Jacek Żmuda-Trzebiatowski - starosta bytowski wyjaśnia, że bydgoska firma Xidarus nie spełniła oczekiwań władz powiatu i nie jest dla nich wiarygodna finansowo. Zarząd zdecydował więc o utworzeniu spółki prawa handlowego tylko z udziałem powiatu i chętnych gmin.


 
Internetowy pośredniak
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:02

 W dziewięciu gminach powiatu bytowskiego zamontowano infokioski, czyli elektroniczne urządzenia z aktualnymi ofertami pracy. Teraz bezrobotni z powiatu mogą zapoznać się z ofertami pracy w swoich gminach bez koniecznego odwiedzania Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie czy też filii w Miastku. Obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta. Można znaleźć oferty pracy nie tylko z regionu, ale także z całej Polski a nawet z zagranicy.

W infokioskach każda zainteresowana osoba może przeglądać wszelkie strony internetowe związane z pracą. Nasz urząd jest na razie pierwszym w województwie Pomorskim, który wdrożył ten system. Koszt urządzeń i oprogramowania to ok. 150 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy.

 


 
Budowa POLOmarketu prawie na ukończeniu
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:57

 We wrześniu ub. roku rozpoczęto budowę nowego centrum handlowego w Miastku. Mieścić się on będzie na ul. Dworcowej, w miejscu gdzie kiedyś znajdowała się dyskoteka "Laguna". Od kilku ostatnich miesięcy budowa marketu trwa w dynamicznym tempie.

Powierzchnię blisko 600 metrów kwadratowych zajmować będzie sklep sieci POLOmarket. Do tego ma dojść dziesięć boksów do wynajęcia o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Oprócz oczywiście parkingu dla samochodów w planach jest również apteka. Z kolei zapowiadana stacja paliw mieścić się będzie przy zajezdni autobusowej PKS.


 
Budowa nowych kamienic
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:55

 Przy ulicy Armii Krajowej w Miastku już od blisko pół roku trwa budowa nowych kamienic. Staną one w miejscu gdzie jeszcze niedawno mieścił się mały park. Teren ten jest w prywatnych rękach. Nowe budynki usługowo-mieszkalne wzorowane będą na XIX wieczne kamienice, które stały kiedyś w tym miejscu, a po II wojnie światowej zostały zniszczone i zburzone.

W nowych obiektach oprócz mieszkań i punktów handlowych planuje się również otworzyć restaurację dla mieszkańców i turystów. W ten sposób zostanie zagospodarowana część centrum naszego miasta, która z pewnością również zyska przez to na estetyce i urodzie.


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 nast. » koniec »»

Pozycje: 3741 - 3762 z 3820

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u