20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
18.2.2019 18:10
Do wynajęcia mieszkane
18.2.2019 11:29
opony z felgami
16.2.2019 21:12
Działka budowlana Wołcza Mała!!!!
16.2.2019 18:19
Wynajmę mieszkanie
15.2.2019 09:32
Dom lub budynek gospodarczy.

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Petrus powraca do gry w Miastku!
Napisany przez Administrator, z 14-12-2007 14:41

Będzie nowy dostawca internetu w Miastku, który przygotowuje się też do ekspansji z telewizją kablową, telefonią stacjonarną i telewizją cyfrową. Chojnicka firma Petrus kupuje sieć światłowodową firmy Comel z Miastka. Zyska w ten sposób kilka tysięcy potencjalnych, podłączonych już do sieci abonentów.

- Prowadzimy rozmowy z Petrusem, które są zaawansowane i powinny się zakończyć do końca marca 2008 roku - przyznaje Tomasz Hinz, właściciel firmy Comel. - Sprzedajemy sieć, bo od początku, czyli od 1998 roku, byliśmy firmą komputerową, a nie dostawcą internetu. Ta druga działalność wynikła w 2001 roku z konieczności zapełnienia niszy rynkowej.

Marek Wieczorkiewicz, szef Petrusa, jest dobrej myśli i pewny szybkiego wejścia na miastecki rynek.

- Aktualnie w naszych sieciach świadczymy cztery usługi: telewizja kablowa-internet-telefon-telewizja cyfrowa, i wszystkie będą niedługo dostępne dla abonentów w Miastku - zapewnia prezes. Obie strony nie chcą zdradzać wartości transakcji, ale może być kilkumilionowa, sądząc po wartości sprzedaży sieci w sąsiednim Bytowie.

Tam Petrus przejął wszystko, włącznie z kablówką. W Miastku jest inaczej, bo Stowarzyszenie Miastecka Telewizja Kablowa ma swoją sieć i swoich abonentów. Kilka miesięcy temu nie zgodziło się na ofertę Petrusa. Teraz wszystko zmieniło się diametralnie. W piątek (14.12.2007 r.) delegaci stowarzyszenia spotykają się z przedstawicielem firmy. Jeśli SMTK nie zgodzi się na sprzedaż, to Petrus z premedytacją wykorzysta sieć firmy Comel. Stowarzyszenie zostanie postawione pod murem, ale na razie nikt nie chce komentować obecnej sytuacji. Zarząd firmy Petrus otwarcie zapowiada, że ceny kablówki w Miastku zależeć będą od tego, czy uda się przejąć lokalną telewizję. Jeśli nie, to rozpocznie się walka na wyniszczenie.
- Jeśli ponownie nie zgodzą się, to wykonamy swoją instalację wewnątrzbudynkową, na co mamy już zgodę spółdzielni mieszkaniowej. Wtedy będą w Miastku dwie kablówki - podkreśla Wieczorkiewicz.
Mała sieć w starciu z takim gigantem szanse ma znikome.

Program lokalny ma być kartą przetargową

Petrus to potentat. Ma swoje sieci m.in. w Chojnicach, Toruniu, Człuchowie i od niedawna w Bytowie. Wielu wiernych widzów mają programy loklane, a z tym w Petrusie różnie bywa. W Człuchowie np. takiego programu nie ma w ogóle, a w Bytowie wrócił po krótkiej przerwie. W Miastku Petrus zarezerwował już nawet kanał na emitowanie lokalnych wiadomości i zaproponował przejęcie lokalnego programu. To ma być jeden z atutów w przyciąganiu abonentów. Teraz program jest w miasteckiej kablówce.

Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki, czwartek 13.12.2007 r.


 
Wyniki sondy nr 9
Napisany przez Administrator, z 14-12-2007 14:16

Przez dwa miesiące trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się której stacji radiowej według Państwa KRRiT powinna przyznać koncesję na nadawanie w Miastku na 87,8 MHz.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. Radio ESKA (Szczecinek) - 50.2%
2. RMF MAXXX (Pomorze) - 33.2%
3. Radio Weekend (Chojnice) - 16.7%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się, czy oczekują Państwo szybkiego wejścia Petrusa na miastecki rynek.

Na koniec dodajmy, że już niedługo KRRiT ogłosi decyzję, której stacji radiowej rozszerzy koncesję na nadawanie w Miastku.


 
Wyniki przeprowadzonej sondy nr 8
Napisany przez Administrator, z 15-11-2007 23:12

Ponad 2 miesięce trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się jaki jest Twój ulubiony i najczęściej oglądany serwis informacyjny w telewizji.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

1. "Fakty" - TVN - 37.5%
2. "Wydarzenia" - POLSAT - 25%
3. "Serwis informacyjny" - TVN 24 - 20%
4. "Kurier" - TVP 3 (obecnie "Serwis info" w TVP INFO) - 7.3%
5. "Teleexpress" - TVP 1 - 4.9%
5. "Wiadomości" - TVP 1 - 4.9%
7. "Panorama" - TVP 2 - 2.4%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się Państwa, której stacji radiowej KRRiT powinna przyznać koncesję na nadawanie w naszym mieście.


 
TVP GDAŃSK: Dretyń w programie "Na miedzy"
Napisany przez Administrator, z 12-11-2007 20:47

W niedzielę 7 października 2007 r. w TVP Gdańsk - oddziale terenowym nowego kanału Telewizji Polskiej TVP INFO nadawana była audycja pt. „Na miedzy”.

Program towarzyszy przemianom jakie dokonują się obecnie na obszarach wiejskich. Poznajemy rolników, tych typowych od trzody chlewnej, ale i tych nietypowych, którzy uprawiają np.: pokrzywę. Oświata, kultura, przyroda. Plusy i minusy życia na wsi w XXI wieku. „Na miedzy” to magazyn rolniczy pod redakcją Katarzyny Sędek.

W tym dniu program poświęcony był miejscowości Dretyń położonej w Gminie Miastko.

..::ZOBACZ PROGRAM::.. (16,1 MB) © TVP GDAŃSK


 
TVN24: "Prosto z Polski" - Pożar rozpoczął dramat
Napisany przez Administrator, z 25-10-2007 22:27

 15 października 2007 r. w telewizji informacyjnej TVN24 w programie pt. "Prosto z Polski" wyemitowany został materiał dotyczący jednej z rodzin, która w wyniku pożaru kamienicy straciła dom.

Pani Halina Majewska z Miastka kilka miesięcy temu straciła dom. Wszystko poszło z dymem. Razem ze swoimi dziećmi trafili do noclegowni. We czworo mieszkają na szesnastu metrach kwadratowych. Nie mogą doczekać się pomocy od miasta, choć słyszeli wiele zapewnień. W noclegowni żyją w wyjątkowo trudnych warunkach ale od urzędników cały czas słyszą, ze powinni się cieszyć że w ogóle mają dach nad głową. /TVN24.pl/

..::ZOBACZ VIDEO::..


 
Nowy dziennik "POLSKA"
Napisany przez Administrator, z 12-10-2007 23:57

 W poniedziałek tj. 15 października 2007 r. na rynku zadebiutuje ogólnopolski dziennik Polskapresse – Polska, który połączy tytuły regionalne koncernu, a także nowo powstałe gazety. Wszystkie dzienniki Polskapresse objęte marką ”Polska” będą miały jednolitą makietę. Wydawca liczy na sprzedaż Polski na poziomie 600 tys. egzemplarzy w tygodniu i 1 mln w piątki. Dziennik Polska będzie się ukazywać od poniedziałku do soboty w cenie 1,40 zł (w piątki 1,70 zł) – w przypadku woj. Pomorskiego.

Według zapowiedzi Polskapresse, Polska ma być gazetą budowaną w oparciu o dzienniki regionalne.

W regionach, gdzie obecnie wydawane są dzienniki regionalne Polskapresse, Polska będzie zawierać w nazwie tytuł tamtejszej gazety, np. Dziennika Bałtyckiego (gazeta ta należy do grupy wydawniczej Polskapresse – dop. red.), jak to jest w naszym regionie i przypadku. Na winiecie będzie widnieć logo Polski i The Times.

Codziennie Polska będzie dodawać dodatki tematyczne, głównie o charakterze poradnikowym. W poniedziałki z gazetą ukazywać się będzie Męska rzecz (kierowany do mężczyzn), we wtorki – Twój dom (o urządzaniu mieszkań), w środy – Uroda & Styl (o urodzie), w czwartki – Dobra kuchnia (o gotowaniu), a w piątki – Tele Magazyn (program telewizyjny) i Magazyn (dodatek reporterski).

Także w soboty do Polski będzie dołączany dodatek tematyczny, ale wydawca nie zdradza na razie szczegółów na jego temat. Wraz z dziennikiem pojawiać się będą także oferty reklamowe Gratka poświęcone m.in. pracy, nieruchomościom i edukacji. W poniedziałki w Polsce będzie specjalny dodatek poświęcony sportowi, który ma liczyć ok. 20 stron.

Struktura Polski zostanie podzielona na: Fakty 24 (poświęcone najważniejszym wydarzeniom z regionu, kraju i ze świata), Opinie (komentarze ekspertów), Pieniądze (o finansach i gospodarce), Kulturę (informacje ze świata kultury), Zbliżenia (o problemach społecznych), Poradnik (zestaw praktycznych informacji potrzebnych w życiu codziennym), Pogoda i rozrywka (mapy pogody i ciekawostki), a także Sport (najważniejsze informacje sportowe).

Polska zamierza także dodawać do nakładu różne kolekcje (darmowe i płatne), jak i specjalistyczne dodatki, które ma przygotowywać redakcja tytułu.

W założeniu makieta dziennika ma umiejętnie wykorzystywać kolor, nie tracąc przy tym prestiżu. Według zapowiedzi mają być duże fotografie, będące ważnym elementem przekazu reporterskiego, bogate w dodatkowe elementy graficzne – ramki, wybicia, wyróżnienia kolorystyczne – które pozwalają czytelnikowi natychmiast wychwycić najważniejsze informacje i wykorzystując wyraźne nagłówki stron, ułatwiające przeszukiwanie zawartości gazety.
 
«« start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast. » koniec »»

Pozycje: 3844 - 3864 z 3898

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u