15 Listopada 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Artur,
Artus, Idalia,
Leopold, Leopoldyna,
Przybygniew, Roger
Do końca roku zostało 47 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
14.11.2018 20:43
Karton ubranek 74-86
14.11.2018 19:51
Oferty pracy
14.11.2018 19:30
Boiler elektryczny 60 l,,GELMET'',używany stan bdb
14.11.2018 18:21
VW POLO 2000 rok
14.11.2018 17:50
Mieszkanie do wynajęcia w centrum Miastka

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Sylwester 2007/2008
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:43

 Szampańsko i hucznie na balach, prywatkach, a przede wszystkim w domowym zaciszu wśród rodziny i przyjaciół, tak większość z nas witała w Sylwestra Nowy Rok. Niestety tym razem nie było zorganizowanej zabawy dla mieszkańców Miastka w parku miejskim przed ratuszem. W godzinach popołudniowych, gry, zabawy i konkursy zostały zorganizowane tylko dla dzieci przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Władze gminy ze względu m.in. na bezpieczeństwo mieszkańców postanowiły zrezygnować z tradycyjnej zabawy w parku miejskim i ze wspólnego powitania Nowego Roku. Ostatecznie postanowiono, że pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Urząd Miejski w Miastku przeniesiony zostanie na czerwcowe Dni Miastka. Wtedy okazja ku temu ma być jeszcze lepsza.

Mimo tego i tak nie zabrakło o północy licznie zebranych osób w parku miejskim i wspólnie witanego nowego roku. Jeśli chodzi o pokaz sztucznych ogni na niebie w naszym mieście to z pewnością można powiedzieć, że był dość bogato zorganizowany we własnym zakresie przez mieszkańców w pobliżu swoich miejsc zamieszkania lub tam gdzie wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi witano nowy rok.

Na zakończenie wszystkim naszym czytelnikom jeszcze raz życzymy pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym 2008 Roku !!!


 
"Miasteckie Wiktorie" przyznane
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:42

W piątek 28 grudnia 2007 r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku odbyło się coroczne podsumowanie roku w Gminie Miastko. Dzięki multimedialnej prezentacji bezpośrednio można było zobaczyć i ocenić nakłady pracy dokonanej w minionym roku. Nowością podczas tej uroczystości było przyznanie tytułu Człowieka Roku Gminy Miastko. Na wybrane przez siebie osoby można było głosować na specjalnych kuponach. Do nagrody Miasteckiej Wiktorii zgłoszono 30 osób, na które oddano blisko tysiąc głosów. Zwycięzców w tajnym głosowaniu wytypowała specjalna komisja.

Oto nagrodzone osoby w pięciu kategoriach:

Sportowiec: Grzegorz Wanke - utytułowany zapaśnik, mistrz Polski kadetów, członek kadry narodowej
Sołtys: Robert Bezłada - sołtys Słosinka, Wsi Roku 2007
Społecznik: Ryszard Dul - wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Praw Bezrobotnych, który rozdaje żywność ubogim
Przedsiębiorca: Bolesław Prądzyński - właściciel firmy Ex-Pro z Wałdowa za działalność sponsorską i rozwój firmy
Nauczyciel, Trener: Waldemar Żurawik - trener klubu Morena Miastko za wybitne sukcesy siatkarskie i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 1 Miastko

W trakcie wyboru nie koniecznie sugerowano się ilością oddanych głosów lecz też realnymi osiągnięciami. Gratulujemy zwycięskim osobom zdobytych statuetek i życzymy dalszych sukcesów!


 
Budynki dawnej mleczarni zostaną zaadaptowane dla potrzebujących
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:40

W obiektach dawnej mleczarni przy ul. Maczka ma powstać ośrodek dla uzależnionych oraz klub środowiskowy. Budynki gdzie kiedyś mieściła się spółdzielnia mleczarska od kilku lat stały puste i przez to się niszczyły. Kupić jednak je postanowiła Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge.

Rozpoczęły się już prace adaptacyjne, które mają potrwać około roku. Wymieniane są m.in. okna i instalacja grzewcza. Dzienny ośrodek dla uzależnionych w Miastku ma działać przez kilka godzin. Na zajęcia terapeutyczne przychodzić mają głównie ludzie młodzi. Z kolei klub środowiskowy ma być alternatywnym sposobem spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież, tak, aby odciągnąć ich od nałogów. Do końca nie jest jednak jeszcze pewne czy akurat te powyższe punkty będą w tym miejscu działać, pewne jest jednak, że będzie tu funkcjonować jakaś pomocowa działalność.


 
O mały włos od tragedii
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:39

Chwile grozy i strachu przeżyli pasażerowie pociągu osobowego relacji Słupsk-Szczecinek. W trakcie podróży zapaliło się pokrycie brezentowe na łączniku między wagonami.

Dzięki szybkiej reakcji i interwencji konduktora udało się ugasić gaśnicą proszkową tlący się brezent i zabezpieczyć rozprzestrzenienie się ognia na resztę kolejowego składu. Na stacji w Miastku Straż Pożarna i tak musiała jednak interweniować, aby zabezpieczyć materiał przed ponownym zapaleniem się. Nie jest znana dokładna przyczyna wybuchu pożaru. Mówi się, że mogło dość do zapalenia od iskry lub sił tarcia.


 
Długie kolejki po nowe dowody
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:38

Długie kolejki po nowe dowody osobiste nie ominęły również mieszkańców Miastka i okolic. Ostatnie dni 2007 roku były bardzo tłumnie oblegane przez osoby, które do samego końca zwlekały ze złożeniem wniosku o wymianę dowodu. Specjalnie dla tych osób zostały wydłużone godziny przyjmowania wniosków dowodowych w Biurze Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego w Miastku. Przypomnijmy, że oficjalny termin przyjmowania wniosków minął wraz z końcem 2007 roku.

Stare książeczkowe dowody osobiste wydawane do końca 2000 r. tracą ważność 31 marca 2008 r., a zatem na jego podstawie po tym terminie nie będzie możliwe załatwienie jakiejkolwiek sprawy w bankach, urzędach, innych instytucjach, m.in. odebranie przesyłki na poczcie czy u listonosza np. emerytury, przekazu itp.


 
Sukces chóru z miasteckiego liceum
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:36

Szkolny chór, który mieści się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Miastku wrócił z laurami z III Pomorskiego Przeglądu Chórów w Gdańsku.

Licealiści uczestniczyli w programie rozwoju chórów szkolnych pt. "Śpiewająca Polska". W trakcie przeglądu uczniowie zdobyli Złoty Dyplom oraz puchar rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego wokalisty przeglądu zdobył znany już wszystkim Roman Mazurek. Dodajmy, że dyrygentem chóru jest Katarzyna Bąk.


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 185 nast. » koniec »»

Pozycje: 3823 - 3843 z 3885

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u