20 Kwietnia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Amalia,
Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń,
Florencjusz,
Florenty, Nawoj,
Sulpicjusz, Szymon,
Teodor
Do końca roku zostało 256 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
19.4.2019 08:01
Cegła rozbiórkowa
18.4.2019 18:39
Znaleziono telefon
17.4.2019 19:48
Zamrażarka
17.4.2019 13:15
Sprzedam działkę budowlana 30,09 ar
17.4.2019 08:33
sprzedam

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Internetowy pośredniak
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:02

 W dziewięciu gminach powiatu bytowskiego zamontowano infokioski, czyli elektroniczne urządzenia z aktualnymi ofertami pracy. Teraz bezrobotni z powiatu mogą zapoznać się z ofertami pracy w swoich gminach bez koniecznego odwiedzania Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie czy też filii w Miastku. Obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta. Można znaleźć oferty pracy nie tylko z regionu, ale także z całej Polski a nawet z zagranicy.

W infokioskach każda zainteresowana osoba może przeglądać wszelkie strony internetowe związane z pracą. Nasz urząd jest na razie pierwszym w województwie Pomorskim, który wdrożył ten system. Koszt urządzeń i oprogramowania to ok. 150 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy.

 


 
Budowa POLOmarketu prawie na ukończeniu
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:57

 We wrześniu ub. roku rozpoczęto budowę nowego centrum handlowego w Miastku. Mieścić się on będzie na ul. Dworcowej, w miejscu gdzie kiedyś znajdowała się dyskoteka "Laguna". Od kilku ostatnich miesięcy budowa marketu trwa w dynamicznym tempie.

Powierzchnię blisko 600 metrów kwadratowych zajmować będzie sklep sieci POLOmarket. Do tego ma dojść dziesięć boksów do wynajęcia o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Oprócz oczywiście parkingu dla samochodów w planach jest również apteka. Z kolei zapowiadana stacja paliw mieścić się będzie przy zajezdni autobusowej PKS.


 
Budowa nowych kamienic
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:55

 Przy ulicy Armii Krajowej w Miastku już od blisko pół roku trwa budowa nowych kamienic. Staną one w miejscu gdzie jeszcze niedawno mieścił się mały park. Teren ten jest w prywatnych rękach. Nowe budynki usługowo-mieszkalne wzorowane będą na XIX wieczne kamienice, które stały kiedyś w tym miejscu, a po II wojnie światowej zostały zniszczone i zburzone.

W nowych obiektach oprócz mieszkań i punktów handlowych planuje się również otworzyć restaurację dla mieszkańców i turystów. W ten sposób zostanie zagospodarowana część centrum naszego miasta, która z pewnością również zyska przez to na estetyce i urodzie.


 
II edycja zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z Afryki
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:53

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Miastku przystąpiła już po raz drugi do zbiórki artykułów szkolnych dla biednych dzieci z Afryki. Uczniowie działają pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego wraz z jego opiekunem Panem Rafałem Prądzyńskim. Wszystkie artykuły zostaną wysłane do jednej ze szkół w Burkina Faso w prowincji Loroum. Nad całą akcją patronat przejęło Stowarzyszenie Wiedzy o Ludach i Ziemi. Koszt przesyłki ma zostać pokryty podobnie jak rok temu ze sprzedaży kartek świątecznych na terenie szkoły.

Przypomnijmy, że pomysł przeprowadzenia takiej akcji zrodził się przypadkiem. A to wszystko za sprawą Rafała Prądzyńskiego - opiekuna samorządu szkolnego i nauczyciela z tejże szkoły. Znajomi jego z Muzeum Etnograficznego w Szczecinie, którzy często wyjeżdżają w tamte rejony w celach badawczych, otrzymują dużo próśb i sygnałów o przesłanie tamtejszym szkołom najpotrzebniejszych przyborów szkolnych. Uczniowie z miasteckiego ogólniaka chętnie włączyli się w tą akcję. Jednocześnie apelują o podobne akcje w innych szkołach, bo jak wiadomo zapotrzebowanie jest tam ogromne.


 
W Miastku powstaje centrum sportów zimowych
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:52

Jednak nie w tym roku, a najprawdopodobniej już w następnym ruszy w Miastku centrum sportów zimowych. Przypomnijmy, że w pobliżu strzelnicy myśliwskiej powstaje centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie około 10 hektarów ziemi jednemu z lokalnych inwestorów. Umowa ma obowiązywać przez 20 lat. W tym roku nie udało się uruchomić pierwszych wyciągów z tego względu, że na przeszkodzie stanęła energetyka. Do chwili obecnej niema przyłącza energetycznego, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie między innymi wyciągów.

W miejscu tym planuje się również zbudowanie tras do zjazdów narciarskich i nie tylko. Latem planuje się wykorzystanie terenu m.in. na tor motocrossowy, sporty konne czy też samochodowe. Oprócz tego powstać ma tam restauracja oraz parking dla samochodów. Kilka miesięcy temu udało już się wyciąć drzewa samosiejki i w części zbudować tor do snowtubbingu, czyli zjazdów na specjalnym pontonie. Już wkrótce miejsce te z pewnością stanie się niezłą atrakcją i wizytówką w naszym regionie jak i na całym Pomorzu.

 


 
Porody mnogie tylko w szpitalach specjalistycznych
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 21:51

Od niedawna oddział ginekologiczno-położniczy w Miastku nie powinien przyjmować ciąż mnogich oraz prowadzić leczenia patologii ciąży powyżej 10 dni. Wszystko to powinno realizowane być w szpitalach specjalistycznych. Nasza placówka nie ma przystosowanych dziecięcych oddziałów OIOM, które zapewniłyby bezpieczeństwo przy takich porodach oraz dostatecznej liczby neonatologów na dyżurach.

W razie porodu matka musi być transportowana kilkadziesiąt kilometrów. Jednak do tej pory lekarze ryzykowali brak refundacji, a po odebranym porodzie pisali usprawiedliwienia do NFZ. Lekarze nie chcą narażać swoich pacjentek. Także pacjentki nie wyobrażają sobie jechać aż tyle kilometrów do specjalistycznego szpitala.


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast. » koniec »»

Pozycje: 3823 - 3843 z 3898

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u