21 Lipca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop,
Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 164 dni.
REKLAMA
OGŁOSZENIA DROBNE
20.7.2018 13:03
Szukam pracy
18.7.2018 14:35
Wynajmę mieszkanie
18.7.2018 07:09
Dom w Miastku.
18.7.2018 07:07
sprzedam prasę
17.7.2018 16:30
Wersalka

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Rada programowa zdecyduje co mieszkańcy gminy wiedzieć powinni
Napisany przez Administrator, z 17-06-2007 23:39

W Urzędzie Miejskim w Miastku powstaje rada programowa, która zdecyduje co znajdzie się w cotygodniowym programie lokalnej telewizji kablowej. Już od ponad roku ratusz ma swój program, za który nie płaci.

Specjalne materiały promocyjne na zakupionym przez urząd sprzęcie przygotowuje Krzysztof Drozd, który jest pracownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Do tej pory, to on decydował co zostanie wyemitowane. Teraz to się zmieni. Rada programowa będzie zatwierdzała zmontowane przez Drozda audycje przed wyemitowaniem ich w programie lokalnym Stowarzyszenia Miastecka Telewizja Kablowa. Nie wszystkim pomysł się podoba.

- PiS ma władzę w Telewizji Polskiej, a my będziemy mieli swój program w telewizji kablowej - mówi ironicznie Tomasz Borowski, radny Samorządności.

Jeszcze nie wiadomo jaki będzie skład rady. Na pewno jednak znajdzie się w niej Konrad Remelski, naczelnik Wydziału Promocji, który ma zgłaszać promocyjne tematy i Zbigniew Radecki, prezes SMTK, który ma czuwać nad tym, aby informacje w lokalnym programie "Miastecki Flesz" nie dublowały tych urzędowych.

Radni będą musieli wyrazić też zgodę na zakup dobrego sprzętu do montażu audycji telewizyjnych, bo zapał do zabawy w telewizję jest duży, ale sprzęt wciąż marny. Do tej pory to telewizja kablowa użyczała gminie sprzętu. I tak będzie jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy.

- Pozwolimy im pracować na naszym sprzęcie, ale tylko do czasu aż zakupią porządny komputer i wszystkie inne akcesoria - podkreśla Radecki.

To nie jest cenzura
Roman Ramion, burmistrza Miastka
- To nie jest cenzura, ale po prostu ktoś musi czuwać nad merytoryczną i techniczną zawartością naszego programu. Musi być on wyraźnie oddzielony od własnego programu informacyjnego telewizji kablowej i musi zawierać wszystkie materiały promujące gminę Miastko w danym tygodniu. Chcemy, aby mieszkańcy wiedzieli co dzieje się w naszej gminie i co robimy.

Źródło: Dziennik Bałtycki


 
Szerokie zainteresowanie telewizją w Internecie
Napisany przez Administrator, z 18-05-2007 12:36

Ogromnym zainteresowaniem wśród internautów cieszy się możliwość oglądania Programu Lokalnego SMTK w Internecie. Średnio kilkaset osób ogląda cotygodniowe wydania "Flesza miasteckiego" SMTK w sieci internetowej. W każdej chwili internauta może wybrać do obejrzenia interesujący go program, aktualny lub archiwalny. Według statystyk to mieszkańcy Miastka stanowią największą widownię (ok. 70%), pozostałe 30% to osoby spoza Miastka. Mniejszość stanowią głównie ci, którzy w jakimś stopniu są powiązani z naszym miastem np. wyemigrowali czy też są tymczasowo poza domem i w tym przypadku wracają wspomnieniami do naszego miasta chcąc dowiedzieć się, co aktualnie się u nas dzieje.

W każdym czasie program można zatrzymać a także przewinąć i zacząć oglądanie od interesującego nas momentu. Ułatwi nam to lista ze spisem materiałów zamieszczona w aktualnym wydaniu. Oglądają nas osoby z każdego zakątka Polski, ale również i z zagranicy. W Europie najczęściej połączenia wykonywane są z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Dość liczną grupę stanowią także osoby z Belgii, Francji oraz Norwegii. Natomiast za oceanem najliczniej oglądają nas mieszkańcy ze Stanów Zjednoczonych oraz z południowo-wschodniej części Kanady.

Zachęcamy Państwa w dalszym ciągu do oglądania naszych programów i jednocześnie dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie !


 
Restrukturyzacja sieci nadawczych Polskiego Radia
Napisany przez Administrator, z 16-05-2007 22:26
Według oficjalnych już informacji szumnie zapowiadana restrukturyzacja sieci nadawczych Polskiego Radia ma nastąpić w nocy z 30 na 31 maja br.

W naszym regionie ma wyglądać to następująco: dotychczasowa częstotliwość radiowa 107,9 MHz (60,0 ERP [kW]) na której nadaje obecnie Radio BIS ma zostać przekazana Programowi 1 Polskiego Radia.

Oznacza to, że mieszkańcy naszego regionu stracą możliwość słuchania tzw. Biski.
Najbliższy z nadajników tej stacji będzie znajdywał się po restrukturyzacji w Słupsku (106,8 MHz - 5 ERP [kW]), niestety jest on dość małej mocy i w związku z tym mogą występować spore trudności z optymalnym obiorem tej stacji na naszym terenie.

Rekonfiguracja planowana była w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć zasięg Jedynki przy minimalnym zmniejszeniu zasięgu Dwójki i Radia Bis. Według aktualnego projektu Program I docierał będzie na falach ultrakrótkich do ponad 90% kraju - zarówno pod względem powierzchniowym, jak i ludnościowym. W wyniku rekonfiguracji w zasięgu Dwójki na falach ultrakrótkich znajdzie się około 60% mieszkańców kraju. Najbardziej poszkodowane w wyniku rekonfiguracji ma być Polskie Radio Bis. W wyniku zmian - według aktualnego projektu - ma dysponować czterdziestoma czterema częstotliwościami - w większości częstotliwościami małej mocy, oddanymi przez Jedynkę i Dwójkę.

Warto dodać, że kres Radia BIS dobiega niestety powoli końca !
Niewykluczone, że już w październiku tego roku stację tą zastąpi całodobowy program informacyjny Polskiego Radia.


 
Konserwacja nadajników
Napisany przez Administrator, z 16-05-2007 22:13

We wtorek 29 maja 2007 roku (9:00-13:00) zostanie przeprowadzona konserwacja nadajników radiowo-telewizyjnych w centrum nadawczym Koszalin/Gołogóra, należącego do TP EmiTel. W związku z tym nastąpią przerwy w odbiorze stacji radiowych i telewizyjnych dla osób korzystających z tego punktu.

Stacje radiowe - 89,3 MHz - RMF FM; 93,8 MHz - Program 2 PR; 97,4 MHz - Program 3 PR; 103,1 MHz - Radio Koszalin; 105,3 MHz - Radio Zet; 107,9 MHz - Program 4 PR (tzw. Radio BIS).
Stacje telewizyjne - C08 - TVP 1; C23 - TVP 2; C40 - Polsat.
Podane powyżej stacje telewizyjne nie będzie można w tym czasie odbierać również w Miasteckiej Telewizji Kablowej (175,25 MHz - Polsat; 183,25 MHz - TVP 1;
215,25 MHz - TVP 2).


 
Informacja dla abonentów Internetu z firmy COMEL-IT MIASTKO
Napisany przez Administrator, z 29-04-2007 01:35

Uwaga abonenci Internetu z firmy COMEL-IT MIASTKO. Od kilku tygodni osoby łączące się bezpośrednio z Internetem mają stałą prędkość pobierania danych z zewnątrz sieci 24/h (zgodnie z wykupioną prędkością transmisji). Aby korzystać z mnożników prędkości jak do tej pory należy łączyć się z Internetem przez dotychczasowy serwer proxy. Adres: w3cache.comel-it.com  ;  Port: 8080

Informacja ta dotyczy wyłącznie abonentów usługi "METRO 500" i wyżej oraz tych osób, które łączyły się do tej pory bezpośrednio z Internetm.

Więcej o usłudze "Reload", czyli zmianach prędkości o różnych porach dnia można znaleźć i poczytać w dziale "INTERNET" na niniejszej stronie internetowej. Zapraszamy !

TERAZ INTERNET JESZCZE SZYBSZY !!!


 
"Nasze Miastko" zmienia się dla Czytelników
Napisany przez Administrator, z 28-04-2007 00:22

Bezpłatny miesięcznik Gminy Miastko "Nasze Miastko" w nakładzie 3.000 egzemplarzy zmienia się na lepsze i wychodzi do swoich czytelników. Od 7-mego numeru gazeta zwiększyła swoją objętość o 100% i teraz liczyć będzie zamiast ośmiu - szesnaście stron. Pojawiła się nowocześniejsza szata graficzna a także nowe rubryki. Poniżej zamieszczamy kilka zdań od redaktora naczelnego miesięcznika dla wszystkich czytelników.

"Drodzy Czytelnicy, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zwiększamy objętość "Naszego Miastka". Teraz każdy numer będzie liczył zamiast ośmiu - szesnaście stron. Przepraszamy jednocześnie, że na numer, który trzymacie w rękach, czekaliście dłużej niż zwykle. Dotąd gazeta ukazywała się w pierwszym lub drugim tygodniu miesiąca, teraz zawsze będzie ukazywała się w ostatnich dniach każdego miesiąca. Umożliwi nam to przekazanie pełniejszych informacji z mijającego miesiąca oraz zapowiadanie wydarzeń kolejnego. To jednak nie koniec zmian. Rozpoczęliśmy je miesiąc temu unowocześniając szatę graficzną. Za miesiąc w gazecie pojawi się wiele nowych ciekawych stałych rubryk, stworzonych, by ułatwić Wam czytanie gazety. Jak już się przekonaliście "Nasze Miastko" nie jest gazetą, która na siłę szuka taniej sensacji. Jesteśmy gazetą, która chce pokazywać to, co dobre, nie uciekając jednocześnie od kontrowersyjnych i trudnych tematów. Naszym celem jest przede wszystkim informowanie mieszkańców o wszystkim, co ważne w Miastku i okolicy. Chcemy służyć Wam radą, dlatego będziemy starać się, by wiele umieszczanych w "Naszym Miastku" informacji miało charakter użyteczny. Zależy nam, by każdy znalazł w tej gazecie coś dla siebie. Dlatego też planujemy jedną ze stron poświęcić miasteckiej młodzieży. Pamiętajcie, że każdy z Was może znaleźć się na łamach, jeśli robi coś ciekawego, wyjątkowego, lub chce podzielić się osiągnęciami swoimi czy swoich bliskich. Dlatego liczę na Wasze sugestie i uwagi. Życzę miłej lektury i zapraszam do kontaktu z nami"
Arkadiusz Gryko - redaktor naczelny miesięcznika "Nasze Miastko"

Komentarz pochodzi z nr 4 (7) - kwiecień 2007


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 nast. » koniec »»

Pozycje: 3823 - 3843 z 3857

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u