21 Sierpnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Bernard, Emilian,
Filipina,
Franciszek, Joanna,
Kazimiera, Męcimir
Do końca roku zostało 133 dni.
REKLAMA

 
OGŁOSZENIA DROBNE
20.8.2018 17:09
Sprzedam Sony Xperia Z1
20.8.2018 14:40
mieszkanie dwupokojowe
20.8.2018 07:15
Podręczniki I LO
17.8.2018 19:27
Sprzedam mieszkanie na Os.Niepodleglosci
17.8.2018 13:22
TANIO SPRZEDAM UBRANKA

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
"Miasteckie Wiktorie" przyznane
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:42

W piątek 28 grudnia 2007 r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku odbyło się coroczne podsumowanie roku w Gminie Miastko. Dzięki multimedialnej prezentacji bezpośrednio można było zobaczyć i ocenić nakłady pracy dokonanej w minionym roku. Nowością podczas tej uroczystości było przyznanie tytułu Człowieka Roku Gminy Miastko. Na wybrane przez siebie osoby można było głosować na specjalnych kuponach. Do nagrody Miasteckiej Wiktorii zgłoszono 30 osób, na które oddano blisko tysiąc głosów. Zwycięzców w tajnym głosowaniu wytypowała specjalna komisja.

Oto nagrodzone osoby w pięciu kategoriach:

Sportowiec: Grzegorz Wanke - utytułowany zapaśnik, mistrz Polski kadetów, członek kadry narodowej
Sołtys: Robert Bezłada - sołtys Słosinka, Wsi Roku 2007
Społecznik: Ryszard Dul - wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Praw Bezrobotnych, który rozdaje żywność ubogim
Przedsiębiorca: Bolesław Prądzyński - właściciel firmy Ex-Pro z Wałdowa za działalność sponsorską i rozwój firmy
Nauczyciel, Trener: Waldemar Żurawik - trener klubu Morena Miastko za wybitne sukcesy siatkarskie i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 1 Miastko

W trakcie wyboru nie koniecznie sugerowano się ilością oddanych głosów lecz też realnymi osiągnięciami. Gratulujemy zwycięskim osobom zdobytych statuetek i życzymy dalszych sukcesów!


 
Budynki dawnej mleczarni zostaną zaadaptowane dla potrzebujących
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:40

W obiektach dawnej mleczarni przy ul. Maczka ma powstać ośrodek dla uzależnionych oraz klub środowiskowy. Budynki gdzie kiedyś mieściła się spółdzielnia mleczarska od kilku lat stały puste i przez to się niszczyły. Kupić jednak je postanowiła Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge.

Rozpoczęły się już prace adaptacyjne, które mają potrwać około roku. Wymieniane są m.in. okna i instalacja grzewcza. Dzienny ośrodek dla uzależnionych w Miastku ma działać przez kilka godzin. Na zajęcia terapeutyczne przychodzić mają głównie ludzie młodzi. Z kolei klub środowiskowy ma być alternatywnym sposobem spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież, tak, aby odciągnąć ich od nałogów. Do końca nie jest jednak jeszcze pewne czy akurat te powyższe punkty będą w tym miejscu działać, pewne jest jednak, że będzie tu funkcjonować jakaś pomocowa działalność.


 
O mały włos od tragedii
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:39

Chwile grozy i strachu przeżyli pasażerowie pociągu osobowego relacji Słupsk-Szczecinek. W trakcie podróży zapaliło się pokrycie brezentowe na łączniku między wagonami.

Dzięki szybkiej reakcji i interwencji konduktora udało się ugasić gaśnicą proszkową tlący się brezent i zabezpieczyć rozprzestrzenienie się ognia na resztę kolejowego składu. Na stacji w Miastku Straż Pożarna i tak musiała jednak interweniować, aby zabezpieczyć materiał przed ponownym zapaleniem się. Nie jest znana dokładna przyczyna wybuchu pożaru. Mówi się, że mogło dość do zapalenia od iskry lub sił tarcia.


 
Długie kolejki po nowe dowody
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:38

Długie kolejki po nowe dowody osobiste nie ominęły również mieszkańców Miastka i okolic. Ostatnie dni 2007 roku były bardzo tłumnie oblegane przez osoby, które do samego końca zwlekały ze złożeniem wniosku o wymianę dowodu. Specjalnie dla tych osób zostały wydłużone godziny przyjmowania wniosków dowodowych w Biurze Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego w Miastku. Przypomnijmy, że oficjalny termin przyjmowania wniosków minął wraz z końcem 2007 roku.

Stare książeczkowe dowody osobiste wydawane do końca 2000 r. tracą ważność 31 marca 2008 r., a zatem na jego podstawie po tym terminie nie będzie możliwe załatwienie jakiejkolwiek sprawy w bankach, urzędach, innych instytucjach, m.in. odebranie przesyłki na poczcie czy u listonosza np. emerytury, przekazu itp.


 
Sukces chóru z miasteckiego liceum
Napisany przez Administrator, z 01-01-2008 20:36

Szkolny chór, który mieści się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Miastku wrócił z laurami z III Pomorskiego Przeglądu Chórów w Gdańsku.

Licealiści uczestniczyli w programie rozwoju chórów szkolnych pt. "Śpiewająca Polska". W trakcie przeglądu uczniowie zdobyli Złoty Dyplom oraz puchar rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego wokalisty przeglądu zdobył znany już wszystkim Roman Mazurek. Dodajmy, że dyrygentem chóru jest Katarzyna Bąk.


 
Stowarzyszenie Miasteckiej Telewizji Kablowej sprzedaje swoją sieć
Napisany przez Administrator, z 17-12-2007 11:25

Chojnicki Petrus będzie mógł kupić sieć telewizji kablowej w Miastku. W ten sposób obejmie swoim zasięgiem kolejne miasto na Pomorzu. Delegaci Stowarzyszenia Miasteckiej Telewizji Kablowej jeszcze kilka miesięcy temu nie zgadzali się na sprzedaż. Wszystko jednak zmieniło się, gdy Petrus rozpoczął rozmowy o wykupieniu sieci światłowodowej od miasteckiej firmy Comel, która zajmuje się dostarczaniem internetu. Ta transakcja niebawem zostanie sfinalizowana.

- Aktualnie świadczymy cztery usługi: telewizja kablowa-internet-telefon-telewizja cyfrowa. Wszystkie będą niedługo dostępne dla abonentów w Miastku - zapewniał już w ubiegłym tygodniu Marek Wieczorkiewicz, prezes firmy Petrus.

W piątek wieczorem zebrał się zarząd stowarzyszenia i podjęto decyzję o sprzedaży całej sieci.

- Nie było innego wyjścia - zapewnia Zbigniew Radecki, prezes SMTK. - W 2010 roku wszystkie sieci analogowe muszą przejść na nadawanie cyfrowe. Nie będzie nas stać na wydanie kilku milionów złotych. Poza tym Petrus to potentat i nie mieliśmy najmniejszych szans, aby z nim konkurować. Za góra pół roku i tak przegralibyśmy wszystko. A sprzedając sieć, kilka osób jeszcze zarobi - dodaje.

Kwota, za jaką Petrus, który w Miastku będzie działał już od początku 2008 roku, kupił miastecką kablówkę, jest na razie tajemnicą.

Sieć SMTK to 1870 abonentów. Do tej pory płacili oni 15 złotych za 34 kanały. Wchodząc na miastecki rynek Petrus zwiększy liczbę programów i poprawi ich jakość. Wzrośnie jednak również cena. Najdroższy pakiet z 63 kanałami kosztuje w tej sieci 44 zł.

W Miastku na pewno zostanie program lokalny. Prawdopodobnie jednak koncesję od stowarzyszenia, które po sprzedaży sieci zostanie zlikwidowane, przejmie Krzysztof Drozd. Przygotowywał on ten program już od kilku lat.

- Jestem tym zainteresowany - potwierdza. - Petrus zarezerwował nawet kanał na program lokalny, który w Miastku cieszy się dużą popularnością. Według propozycji Petrus miałby płacić firmie Drozda określoną stawkę od każdego gniazda abonenckiego. Miastczanie będą mogli wybrać pakiet z programem lokalnym lub bez niego.

Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki, poniedziałek 17.12.2007 r.


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 nast. » koniec »»

Pozycje: 3802 - 3822 z 3863

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u