16 Stycznia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Marcel, Waleriusz,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
16.1.2018 19:05
Pralka automat. ARDO
15.1.2018 08:27
Meble ikea
14.1.2018 15:01
Mieszkanie 36m, IV piętro, dostępne od 01.03.2018
14.1.2018 11:57
Szukam pracy
13.1.2018 16:37
Telefon lenovo moto c+ 299zl tylko dzisiaj

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Radio Maryja nadaje już w Miastku
Napisany przez Administrator, z 14-07-2007 00:16

 W piątek 13 lipca 2007 r. oficjalnie uruchomiono nadajnik Radia Maryja w Miastku na częstotliwości 98,6 MHz z ERP 0,6 kW. Zlokalizowany on został na maszcie przy ulicy Słupskiej.

Właściciel Radia Maryja był jedynym wnioskodawcą w sprawie Ogłoszenia z dnia 21 lipca 2006 r. Z treści ogłoszenia wynikało, że w Miastku w województwie Pomorskim zagrać miał nadawca społeczno-religijny, którego program będzie przedstawiał zagadnienia wiary chrześcijańskiej i problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i społecznej nauki Kościoła katolickiego oraz będzie służyć formowaniu postaw chrześcijańskich.

Rozszerzenie koncesji Radia Maryja o nowy nadajnik odbyło się po uprzednim pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Krajową Radę, a następnie po ustaleniach parametrów technicznych z UKE.
Dotychczas odbiór Radia Maryja w 12-tysięcznym Miastku był utrudniony. Posiadacze lepszych odbiorników i anten mogli słuchać toruńskiej rozgłośni na częstotliwości 101,4 MHz z odległej o 70 km Nieżurawy, 88,5 MHz z odległego o 54 km Słupska, 90,4 MHz z odległego o 38 km Bytowa, 104,7 MHz z odległego o 68 km Toporzyka, 92,7 MHz z Lęborka i 95,0 MHz ze Szczecinka - jednakże sygnał na każdej z wymienionych częstotliwości był niewystarczający.

Jak narazie jest to pierwszy nadajnik stacji radiowej w naszym mieście. Dodajmy, że
1 czerwca br. minął termin przyjmowania wniosków na chęć uzyskania drugiej częstotliwości radiowej w Miastku 87,8 MHz (ERP 0,5 kW, pol. H). Na powyższej częstotliwości
(87,8 MHz) miałby być rozpowszechniany program radiowy o zasięgu lokalnym i o charakterze uniwersalnym.


 
Lato z Telewizją Gdańsk
Napisany przez Administrator, z 09-07-2007 16:30

 W sobotę 7 lipca 2007 r. przez blisko dwie godziny nadawany był na żywo z dziedzińca zamku bytowskiego program z cyklu "Lato z Telewizją Gdańsk". Program ten nadawany w TVP3 Gdańsk to telewizyjna podróż do miast w regionie pomorskim. Pokazywane w nim jest życie mieszkańców danej miejscowości, jak im się żyje, z czego są dumni, co chcą w swoim mieście jeszcze zrobić i o czym marzą. Choć większość programu była poświęcona samemu miastu Bytów, nie zabrakło również mowy o okolicach i samym Miastku.

Jeśli chodzi o naszą miejscowość to mówiono m.in. o historii Miastka, słynnym już zbóju Rummelu, ale przede wszystkim o atrakcjach turystycznych dostępnych w Gminie Miastko. W audycji pojawiły się wywiady między innymi z Tomaszem Zielonka - wiceburmistrzem Miastka (Cz.1 0:07:10-0:08:10/0:20:32), Konradem Remelskim - naczelnikiem Wydziału Rozwoju Lokalnego i Promocji w Miastku (Cz. 2 0:11:20-0:13:20/0:29:03), Romanem Ramionem - burmistrzem Miastka (Cz.3 0:49:50-0:52:00/0:56:17), a także z uczestniczkami rajdu Magam Trophy w Gminie Miastko - Violettą Derengowską i Dominiką Odejewską
(Cz.3 0:23:35-0:28:20/0:56:17).

Z racji tego, że odbiór TVP3 Gdańsk, czyli tzw. regionalnej trójki jest niemożliwy w naszej okolicy, zapraszamy wszystkich Państwa do pobrania w całości zarejestrowanych materiałów i obejrzenia ich na swoim komputerze.

..::POBIERZ CZ. 1::.. (14,6 MB) (Materiały są własnością © TVP3 GDAŃSK)

..::POBIERZ CZ. 2::.. (20,6 MB) (Materiały są własnością © TVP3 GDAŃSK)

..::POBIERZ CZ. 3::.. (40,0 MB) (Materiały są własnością © TVP3 GDAŃSK)

 


 
Miastko na antenie Radia Gdańsk
Napisany przez Administrator, z 29-06-2007 00:52

 W czwartek 28 czerwca 2007 r. (22:05-22:35) na antenie Radia Gdańsk można było wysłuchać kolejny program redaktora Dominika Sowy z cyklu "Znaki Czasu". Tym razem tematem audycji była historia Miastka i wyznania współczesności.

W blisko półgodzinnym programie można było posłuchać nie tylko o historii Miastka, ale także o zabytkach czy też atrakcjach turystycznych dostępnych w Gminie Miastko. W audycji pojawiły się również wywiady z wieloma osobami i mieszkańcami naszego miasta.

Z pewnością wielu z Państwa nie wiedziało nic o emisji i nie słyszało tego reportażu w radiu. Jednak nic straconego ! Zapraszamy wszystkim Państwa do pobrania i wysłuchania pliku dźwiękowego z zarejestrowanym przez nasz serwis programem redaktora Dominika Sowy z cyklu "Znaki Czasu" prosto z Miastka !!!

..::POBIERZ PLIK::.. (13.4 MB) © Polskie Radio Gdańsk S.A.


 
Bytów, Miastko. Mniejszym sieciom będzie trudniej się utrzymać na rynku
Napisany przez Administrator, z 22-06-2007 23:55

GIGANCI PUSZCZAJĄ OKO DO MAŁYCH KABLÓWEK

Małe sieci kablowe oferują niewiele programów, często w nie najlepszej jakości. Abonament jest jednak niski. To już się jednak skończy. Tylko bowiem największe sieci kablowe będą w stanie wprowadzić sygnał cyfrowy w sieci. Dla mniejszych to inwestycja przerastająca ich możliwości finansowe. Wydatki są ogromne, a czas ucieka. W 2010 wszystkie programy będą nadawane już cyfrowo. Mniejszym sieciom pomoc oferują większe. Oczywiście nie bezinteresownie.
- Aby sprostać wymaganiom musielibyśmy kupić stację czołową za 1,2 miliona złotych. Przy naszym kilkutysięcznym rocznym budżecie to nie jest realne - mówi Zbigniew Radecki, prezes Stowarzyszenia Miastecka Telewizja Kablowa.
W Miastku tylko główna magistrala to światłowód. Jeśli nie zostanie zainstalowana cyfrowa stacja czołowa, to po 2010 roku zaczną z sieci znikać programy. Oznacza to odpływ abonentów... i pieniędzy, których i tak jest niewiele, bo abonament to tylko 15 złotych miesięcznie.
- Jest jeszcze bardzo dużo czasu, aby to na spokojnie przemyśleć i wprowadzać tak jak uznamy to za stosowne - twierdzi Edward Czomko, delegat rady miasteckiej kablówki. - Rozważam każdą możliwą opcję, ale nie ukrywam, że najważniejsze jest dla mnie zachowanie abonamentu na dotychczasowym poziomie - dodaje.
Miastecka kablówka nie oferuje też jednak Internetu i telefonu, co w większych sieciach jest już standardem.
- Małe sieci kablowe są już teraz w trudnej sytuacji, bo nie są w stanie zaproponować pakietu 4 usług: telewizji kablowej - Internetu - telefonu oraz telewizji w standardzie high definition. Przestają być konkurencyjne - zapewnia Marek Wieczorkiewicz, prezes firmy Petrus z Chojnic.
- Wiem, że niektóre nie mają wdrożonej nawet usługi internetowej, ponieważ wiąże się to z bardzo dużymi nakładami finansowymi. Bez wsparcia finansowego, technologicznego oraz biznesowego ze strony dużego inwestora mała telewizja zostanie wyparta z rynku. Każda sieć kablowa będąca w naszym zasięgu może liczyć na nasze wsparcie - dodaje.
To oznacza po prostu przejęcie. Petrus działa w północnej Polsce. Ma sieci m.in. w Toruniu, Człuchowie, Chojnicach, Brusach i Tucholi. Rozrasta się też sieć Vectry czy Multimediów. Ofertę otrzymała chyba każda mała sieć. Na Miastko i Bytów z uwagą zerka Petrus. Te dwie telewizje to razem kilkanaście tysięcy nowych abonentów, czyli łakomy kąsek.
- Nie wiemy jeszcze czy pozwolimy na przejęcie czy też sami zainwestujemy w nowy system. Mamy Internet, wprowadzimy niebawem telefony. Zobaczymy co będzie - mówi Jadwiga Płaczkiewicz, prezes Bytowskiej Telewizji Kablowej.
Dla abonamentów wejście większego gracza oznacza zawsze, poza lepszą ofertą, też wyższe ceny. Tanie oglądanie kończy się.

Choć to bolesna decyzja, ale wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli sprzedać naszą sieć - twierdzi Zbigniew Radecki, prezes kablówki w Miastku.

Artykuł został zaczerpnięty z:
Dziennik Bałtycki / Dziennik Powiatu Bytowskiego, piątek 22 czerwca 2007 r.


 
Zebranie Delegatów SMTK
Napisany przez Administrator, z 18-06-2007 00:08

Kilka dni temu w sali zebrań MSM miało miejsce zebranie delegatów Stowarzyszenia Miastecka Telewizja Kablowa. Podczas spotkania delegaci udzielili Prezesowi Zarządu SMTK - Zbigniewowi Radeckiemu absolutorium za ubiegły rok. Podsumowano także osiągnięcia i wykonane prace w 2006 roku. Głównym i nieoczekiwanym tematem dyskusji był jednak temat cyfryzacji. Prezes poinformował wszystkich zebranych o wymogach postawionych przez Komisję Europejską o przejściu z tradycyjnej, analogowej telewizji na sygnał cyfrowy. Przedstawiciele rządu, KRRiT i UKE zdecydowali, że Polska wyłączy analogowy sygnał telewizyjny z końcem 2012 roku.

Niestety, trzeba przyznać, że jest to wielki problem dla małych i średnich telewizji kablowych, które nie są zbytnio w stanie sprostać przejścia na sygnał cyfrowy. Wiąże się to z ogromnymi kosztami w całą, nową infrastrukturę sieci. Najprościej można powiedzieć, że trzeba przygotować wszystko od nowa.

Za miesiąc ma się odbyć kolejne posiedzenie delegatów, których tematem rozmów będzie sprostanie temu problemu i przyjęcie strategii w związku z przejściem na sygnał cyfrowy (telewizję cyfrową).


 
Rada programowa zdecyduje co mieszkańcy gminy wiedzieć powinni
Napisany przez Administrator, z 17-06-2007 23:39

W Urzędzie Miejskim w Miastku powstaje rada programowa, która zdecyduje co znajdzie się w cotygodniowym programie lokalnej telewizji kablowej. Już od ponad roku ratusz ma swój program, za który nie płaci.

Specjalne materiały promocyjne na zakupionym przez urząd sprzęcie przygotowuje Krzysztof Drozd, który jest pracownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Do tej pory, to on decydował co zostanie wyemitowane. Teraz to się zmieni. Rada programowa będzie zatwierdzała zmontowane przez Drozda audycje przed wyemitowaniem ich w programie lokalnym Stowarzyszenia Miastecka Telewizja Kablowa. Nie wszystkim pomysł się podoba.

- PiS ma władzę w Telewizji Polskiej, a my będziemy mieli swój program w telewizji kablowej - mówi ironicznie Tomasz Borowski, radny Samorządności.

Jeszcze nie wiadomo jaki będzie skład rady. Na pewno jednak znajdzie się w niej Konrad Remelski, naczelnik Wydziału Promocji, który ma zgłaszać promocyjne tematy i Zbigniew Radecki, prezes SMTK, który ma czuwać nad tym, aby informacje w lokalnym programie "Miastecki Flesz" nie dublowały tych urzędowych.

Radni będą musieli wyrazić też zgodę na zakup dobrego sprzętu do montażu audycji telewizyjnych, bo zapał do zabawy w telewizję jest duży, ale sprzęt wciąż marny. Do tej pory to telewizja kablowa użyczała gminie sprzętu. I tak będzie jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy.

- Pozwolimy im pracować na naszym sprzęcie, ale tylko do czasu aż zakupią porządny komputer i wszystkie inne akcesoria - podkreśla Radecki.

To nie jest cenzura
Roman Ramion, burmistrza Miastka
- To nie jest cenzura, ale po prostu ktoś musi czuwać nad merytoryczną i techniczną zawartością naszego programu. Musi być on wyraźnie oddzielony od własnego programu informacyjnego telewizji kablowej i musi zawierać wszystkie materiały promujące gminę Miastko w danym tygodniu. Chcemy, aby mieszkańcy wiedzieli co dzieje się w naszej gminie i co robimy.

Źródło: Dziennik Bałtycki


 
Szerokie zainteresowanie telewizją w Internecie
Napisany przez Administrator, z 18-05-2007 12:36

Ogromnym zainteresowaniem wśród internautów cieszy się możliwość oglądania Programu Lokalnego SMTK w Internecie. Średnio kilkaset osób ogląda cotygodniowe wydania "Flesza miasteckiego" SMTK w sieci internetowej. W każdej chwili internauta może wybrać do obejrzenia interesujący go program, aktualny lub archiwalny. Według statystyk to mieszkańcy Miastka stanowią największą widownię (ok. 70%), pozostałe 30% to osoby spoza Miastka. Mniejszość stanowią głównie ci, którzy w jakimś stopniu są powiązani z naszym miastem np. wyemigrowali czy też są tymczasowo poza domem i w tym przypadku wracają wspomnieniami do naszego miasta chcąc dowiedzieć się, co aktualnie się u nas dzieje.

W każdym czasie program można zatrzymać a także przewinąć i zacząć oglądanie od interesującego nas momentu. Ułatwi nam to lista ze spisem materiałów zamieszczona w aktualnym wydaniu. Oglądają nas osoby z każdego zakątka Polski, ale również i z zagranicy. W Europie najczęściej połączenia wykonywane są z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Dość liczną grupę stanowią także osoby z Belgii, Francji oraz Norwegii. Natomiast za oceanem najliczniej oglądają nas mieszkańcy ze Stanów Zjednoczonych oraz z południowo-wschodniej części Kanady.

Zachęcamy Państwa w dalszym ciągu do oglądania naszych programów i jednocześnie dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie !


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 nast. » koniec »»

Pozycje: 3781 - 3802 z 3820

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u