21 Marca 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Awantura o przekaźniki GSM
Napisany przez Administrator, z 07-10-2007 22:23

Ciężkie życie przed sobą mają telekomunikacyjni operatorzy. Mimo chęci poprawiania świadczonych usług i wprowadzania nowych technologii nawet w tych mniejszych miejscowościach to niezabardzo im się to udaje. Ostatnio w naszym kraju nasilają się coraz częstsze protesty mieszkańców przeciwko budowie kolejnych masztów telefonii komórkowej.

Wyzwiska, okrzyki, oskarżenia a nawet łzy, to wszystko miało miejsce w piątek 5 października 2007 r. na ulicy Wieżowej w Miastku. Chodzi o sprawę montażu anten przekaźnikowych GSM na byłej wieży ciśnień, której właścicielem jest teraz Krzysztof Szulist. Okoliczni mieszkańcy stanowczo sprzeciwili się temu i domagali się natychmiastowego wstrzymania prac montażowych. Grozili, że jeśli nie zostaną one wstrzymane, wejdą na plac budowy i sami siłą rozwiążą ten problem. W ostrej dyskusji oprócz samych mieszkańców uczestniczyli również m.in. władze Miastka. Każdy ma odmienne zdanie na ten temat. Mieszkańcy uważają, że przekaźniki będą mieli szkodliwy wpływ na ich zdrowie. Przez swoje promieniowanie mogą prowadzić do zachorowalności na raka. Odmienne natomiast zdanie na ten temat mają pracownicy i sam właściciel obiektu. Według nich nadajniki o takiej mocy są nieszkodliwe dla ludzi i tym samym stanowią mniejsze zagrożenie i promieniowanie niż urządzenia, które posiadamy we własnych gospodarstwach domowych, takie jak lodówki, telewizory, mikrofalówki czy też osobiste telefony komórkowe.

Dodajmy na koniec, że kilkanaście tygodni temu podobne przekaźniki zawisły już na wieży Kościoła w centrum naszego miasta. Tu jednak montaż odbył się bez żadnych protestów i komplikacji - zobacz zdjęcie


 
SMTK: Delegaci nie chcą sprzedać telewizji, a PETRUS nie rezygnuje
Napisany przez Administrator, z 24-09-2007 22:41

Po raz kolejny odbył zjazd delegatów Stowarzyszenia Miastecka Telewizja Kablowa. Głównym tematem rozmów był w dalszym ciągu zapowiadany już temat cyfryzacji sieci. Większość zebranych delegatów uznała, że sami podołają wymogom postawionym przez Komisję Europejską o przejściu z tradycyjnej, analogowej telewizji na sygnał cyfrowy.

Nasza sieć jest jedną z nielicznych w Polsce, która jak na razie sama podjęła się sprostać temu zadaniu (mowa tu o mniejszych sieciach kablowych funkcjonujących w Polsce). Delegaci nie przyjęli wsparcia ze strony chojnickiej sieci Petrus, która zaoferowała pomoc. Zbigniew Radecki - prezes SMTK w wywiadzie dla Głosu Pomorza nie ukrywa, że stowarzyszenia nie stać na przejście z sygnału analogowego na cyfrowy. Dodaje, że liczy na spadek cen urządzeń, a nawet na karencje dla małych nadawców.

Na dzień dzisiejszy jest to wydatek ok. 1 miliona złotych, a kwota ta przy małym budżecie naszej sieci jest wręcz nieosiągalna do zdobycia. Czy mimo samodzielnych chęci ze strony delegatów, damy radę sprostać wszystkim wymaganiom, a w szczególności uporać się z tak wielkimi kosztami związanymi z zakupem stacji czołowej? To okaże się wkrótce. Choć trzeba to sobie szczerze przyznać, że jest to wręcz znikome do wykonania. Obecnie miastecka kablówka ma ok. 1850 gniazdek abonenckich. W swojej ofercie posiada 34 programy telewizyjne (31 polskich i 4 zagraniczne) w tym wydzielony Program Lokalny SMTK. Abonament miesięczny wynosi 15 zł.

Natomiast firma Petrus Sp. z o.o. - Chojnice nie chce rezygnować z Miastka. Występuje o zgodę do spółdzielni mieszkaniowej na okablowanie bloków i chce w ten sposób być konkurencją dla miasteckiej kablówki. Oprócz samej telewizji, Petrus oferuje w swojej ofercie także telefonię stacjonarną i Internet. Dodajmy, że dostarczaniem tych ostatnich usług zajmuje się już w Miastku głównie lokalna firma COMEL. Jeśli chodzi o ofertę programową to Petrus oferuje obecnie ok. 70 programów telewizyjnych. W zależności od potrzeb Klienta programy telewizyjne zostały podzielone na trzy pakiety do wyboru (ogólny, podstawowy i rozszerzony) i osobno dla chętnych kanały tzw. Premium tj. HBO i CANAL+ MULTIPLEX. Abonent wybiera sobie po prostu ten pakiet, który go zadawala i płaci za te programy, które są w danym pakiecie oferowane.

Wcale nie musi to oznaczać, że Abonent jest od razu skazany na najwyższy abonament i pełną gamę programów. Jeśli wystarczą mu podstawowe programy (zawartość ok. 25 kanałów proponowanych) wybiera po prostu pakiet podstawowy, a te osoby, które chcą mieć pełną ofertę (ok. 70 kanałów) wybierają pakiet rozszerzony i płacą za całość.


 
Wyniki przeprowadzonej sondy
Napisany przez Administrator, z 31-08-2007 13:04

Ponad 10 miesięcy trwała nasza, ostatnio przeprowadzona sonda internetowa. Pytaliśmy się Państwa o dwie rzeczy. Po pierwsze, chcieliśmy poznać wykupioną przez Was przepustowość łącza internetowego, a po drugie poznać sposób łączenia się z Internetem.

Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonej ankiety:

Wykupiona przez Ciebie przepustowość łącza internetowego wynosi:

1. 1024 kbps - 30.2%
2. 512 kbps - 27.1%
3. 256 kbps - 12.5%
4. 2048 kbps - 9.4%
5. powyżej 4096 kbps - 8.3%
6. poniżej 128 kbps - 5.2%
7. 4096 kbps - 4.2%
8. 128 kbps - 3.1%

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

1. Lokalny dostawca lub sieć osiedlowa - 59.3%
2. Neostrada - 23.7%
3. DSL - 5.1%
3. Telewizja Kablowa - 5.1%
5. Modem - 3.4%
5. Telefonia komórkowa - UMTS/EDGE/GPRS - 3.4%

Dziękujemy za licznie oddane głosy i zapraszamy jednocześnie do głosowania w naszych kolejnych, nowych sondach !
Tym razem pytamy się Państwa o ulubiony i najczęściej oglądany serwis informacyjny w telewizji.


 
MIASTKO: Radio Maryja z 98,6 na 96,8 MHz
Napisany przez Administrator, z 10-08-2007 11:24

 W piątek 13 lipca 2007 r. informowaliśmy, że oficjalnie uruchomiono nadajnik Radia Maryja w Miastku na częstotliwości 98,6 MHz z
ERP 0,6 kW. Jednak jak się okazało, stacja nadawała na błędnej częstotliwości niż miała to przyznane przez KRRiT i UKE.
10 sierpnia 2007 r. wszystko powróciło do normy. Radio Maryja nadaje już na 96,8 MHz, czyli tu gdzie powinno od samego początku. Po kilku godzinach przeprogramowany również został koder RDS na aktualną częstotliwość.


Najprawdopodobniej przyczyną tej usterki był błąd osoby programującej nadajnik lub błędnie dostarczona informacja o częstotliwości dla pracowników TP EmiTela.
Obiekt (maszt przy ul. Słupskiej) należy do grupy TP EmiTel, lidera na rynku usług radiodyfuzji w Polsce. Grupa ta posiada największą w kraju sieć stacji nadawczych.


 
Hotspot w naszym mieście
Napisany przez Administrator, z 10-08-2007 12:13

W centrum Miastka od niedawna funkcjonuje tzw. Hotspot. Jest to otwarty i dostępny publicznie punkt umożliwiający podłączenie do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi). Urządzenie to zamontowane jest w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Armii Krajowej.

Każdy użytkownik posiadający komputer przenośny będzie mógł codziennie w godzinach od 6.00 do 23.00 korzystać bezpłatnie z Internetu. Warunkiem jest jedynie posiadanie w komputerze wbudowanej sieciowej karty bezprzewodowej umożliwiającej podłączenie się do takiej sieci. Zasięg hotspota wynosi 100 m od punktu I.T. Projekt powstał przy współpracy Urzędu Miejskiego z firmą Comel.


 
COMEL: Nowy cennik za dostęp do Internetu
Napisany przez Administrator, z 10-08-2007 00:12

 Od 01.07.2007 r. obowiązuje nowy cennik za dostęp do Internetu w COMEL`u.

Z widocznych zmian jakie nastąpiły na oficjalnej stronie internetowej firmy COMEL to:


Rezygnacja z usług:
- METRO 100 (128 kbps/s za 19,90 zł)
- METRO 1000+ (1536 kbps/s za 69 zł)
- METRO MAX (prędkość indywidualna, cena negocjowana).

Nowości:
- MTERO 2000 (2048 kbps/s - obniżenie ceny z 89 zł na 69 zł)
- METRO 8000 (8192 kbps/s za 250 zł)

Dla nowych Abonentów:
Promocyjne ceny za dostęp do sieci Internet w zależności od terminu zawartej umowy. Abonament już od 14 zł miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy trwania umowy !


 
«« start « poprz. 181 182 183 nast. » koniec »»

Pozycje: 3781 - 3801 z 3829

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u