22 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.
REKLAMA

 
OGŁOSZENIA DROBNE
21.8.2018 19:07
sprzedam piec
21.8.2018 18:54
Opiekunka do dziecka
21.8.2018 11:54
SPRZEDAM DZIAŁKĘ
21.8.2018 11:41
wynajmę kawalerkę
21.8.2018 09:00
Kupię Mieszkanie w Miastku

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Wkrótce ruszą zapisy do przedszkoli
Napisany przez Administrator, z 18-01-2008 23:20

Już wkrótce ruszą zapisy dzieci do miasteckich przedszkoli na nowy rok, który rozpoczyna się we wrześniu. W lutym zapisy ruszą do przedszkola przy ul. Marii Konopnickiej 1, a w marcu do przedszkola przy ul. Koszalińskiej 19.

Obecnie w tym pierwszym uczęszcza 120 dzieci, natomiast w tym drugim nieco więcej bo ponad 150. Warto jednak pospieszyć się z zapisem swoich małych pociech, bo może nas spotkać przykra niespodzianka z powodu braku miejsc. Liczba przyjęć dzieci jest ograniczona. Przypomnijmy, że w zeszłym roku liczba chętnych była o wiele większa niż liczba wolnych miejsc.


 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 16
Napisany przez Administrator, z 14-01-2008 22:43


13 stycznia 2008 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała juz po raz 16. W tym roku grano pod hasłem "Zbieramy z głową", a zabrane fundusze mają zostać przeznaczone na pomoc dla dzieci cierpiących na schorzenia laryngologiczne oraz wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci. W Miastku główne obchody odbyły się w sali widowiskowo-kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury.

Tam odbyły się m.in. licytacje gadżetów i rzeczy podarowanych dla Orkiestry, występy solistów i zespołów tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury, koncert zespołu "TUTEJSI" oraz kabaretu DeKaDe ze Słupska. Natomiast na zewnątrz budynku odbyła się również parada motocykli z klubu "Pirates". O godz. 20:00 na Kaczym Dołku całość imprezy zakończono symbolicznym światełkiem do nieba w postaci pokazu sztucznych ogni oraz wspólnego ogniska. Nie zabrakło również wspaniałej grochówki przygotowanej przez Komitet Obrony Praw Bezrobotnych dla wolontariuszy oraz wszystkich zebranych uczestników na tzw. "Kaczym Dołku".

Edit: W Gminie Miastko zebrano ponad 11 tysięcy złotych. Każdy kto tylko mógł wspomagał ten szczytny cel wrzucając do puszki swoje datki. Po blisko połowie tej sumy zebrały wspólnie sztaby w Dretyniu i Miastku. Oto przybliżone kwoty zebranych pieniędzy w poszczególnych miejscowościach i placówkach: Dretyń - 2400 zł, Świerzno - 860 zł, Piaszczyna - 460 zł, Wałdowo - 1090 zł, Słosinko - 540 zł, MDK Miastko - 430 zł, MGOK Miastko - 5385,39 zł. 204,72 zł zebrano podczas Turnieju Piłkarskiego.

..::ZOBACZ ZDJĘCIA::..


 
W miasteckim szpitalu trwają ciężkie negocjacje z lekarzami
Napisany przez Administrator, z 14-01-2008 22:39

W Szpitalu Powiatu Bytowskiego nadal nie ma końca porozumienia z lekarzami. Do podpisania nowych umów związanych z nowym czasem pracy i płacami doszło tylko w Bytowie. Z lekarzami z Miastka dalej nie ma porozumienia. Na początku miasteccy lekarze zażądali trzech średnich krajowych dla lekarzy z drugim stopniem specjalizacji i dwóch dla tych bez specjalizacji. Zbigniew Bińczyk - dyrektor szpitala powiedział, że żądania są zbyt wygórowane i mogą oznaczać one zamknięcie placówki z powodu braku funduszy na jej działalność. Następnie lekarze nieco obniżyli swoje żądania i ostatecznie chcą 4,5 tysiąca złotych dla lekarzy z drugim stopniem specjalizacji, 4 tysiące złotych z pierwszym stopniem specjalizacji oraz 3,5 tysiąca złotych dla lekarzy bez specjalizacji. Dyrektor proponuje stawki o 500 zł niższe.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia to dalsze funkcjonowanie miasteckiej placówki może być poważnie zagrożone, ponieważ część lekarzy mówi otwarcie, że jeśli nie otrzymają proponowanych podwyżek to odejdą z pracy. Problem jest jednak jeszcze gdzie indziej. Lekarze chcą też pieniędzy za 7 godzin i 35 minut w przypadku zejścia z dyżuru. W tym przypadku nie zgadza się na to inspekcja pracy, która twierdzi, że ten czas jest wolny od pracy.


 
Internat i stołówka w Łodzierzy idzie do likwidacji
Napisany przez Administrator, z 14-01-2008 22:36

Starostwo Powiatowe w Bytowa zamierza zlikwidować internat i stołówkę przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy z końcem sierpnia 2008 roku. Główny powód to coraz mniej uczniów i bardzo wysokie koszty utrzymania. Tutejsza młodzież korzystającą z obiektu zostanie przeniesiona do internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku. Na ulicy Młodzieżowej zamierza się przekształcić internat w tzw. bursę, która razem z warsztatami szkolnymi ma stanowić także bazę Centrum Kształcenia Ustawicznego w Miastku.

Już od dłuższego czasu mówi się o nierentownym internacie i planach jego likwidacji. Projekt likwidacji konsultowany jest m.in. ze związkami zawodowymi, dyrektorem szkoły, nauczycielami oraz kuratorem. Na likwidacji internatu starostwo chce zaoszczędzić około 200 tysięcy złotych rocznie, a pieniądze ze sprzedaży budynku mają zostać przeznaczone na termomodernizację szkoły w Łodzierzy. Do końca lutego powinniśmy wiedzieć czy rada powiatu podejmie uchwałę o zamiarze likwidacji internatu.


 
Ferie w Gminie Miastko
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:05

Uczniowie m.in. z województwa Pomorskiego rozpoczęli właśnie dwutygodniowe ferie zimowe. Choć śniegu za oknem nie ma, to i tak nie powinno być nudno. Z tego względu MGOK, OSiR i Biblioteka Publiczna w Miastku organizują wiele zajęć dla osób spędzających wolny czas w domu.

W dniach 14-18 stycznia Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje turniej unihokeja. Biblioteka Publiczna zaprasza na czytanie bajek, zabawy mądrej głowy czy też bal maskowy. Z kolei Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku po raz kolejny organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży pt. "Ferie w Klubie". Poniżej przedstawiamy terminy zajęć i przedstawień w MGOKu:


 
IV Turniej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Napisany przez Administrator, z 12-01-2008 22:04

Sztab XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował 5 stycznia 2008 r. w hali widowiskowo-sportowej miasteckiego gimnazjum IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar WOŚP. W turnieju udział wzięło 10 drużyn: Drutex-Bytovia II Bytów, Darzbór Szczecinek, Chojniczanka Chojnice, Gwardia Koszalin (2 zespoły), Koral Dębnica, Jantar Ustka, Start Miastko oraz Iskra Dretyń (2 zespoły). Pieniądze ze sprzedaży biletów trafią oczywiście na konto WOŚP.

W tym roku najlepszym zespołem okazała się Gwardia I Koszalin, która w finale pokonała Chojniczankę Chojnice 2:1 w rzutach karnych. Koszalińska drużyna tym samym wygrała IV Halowy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miastku. Trzecia lokata przypadła Koralowi Dębnica.


 
«« start « poprz. 181 182 183 184 nast. » koniec »»

Pozycje: 3781 - 3801 z 3863

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u