21 Marca 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Automatyczna stacja paliw
Napisany przez Administrator, z 24-02-2008 22:05

 Bytowski PKS zmodernizował swoje obydwie stacje paliw w Bytowie i Miastku. Punkty tankowania są całodobowe i w pełni automatyczne. Po podjechaniu pod jedno z dwóch stanowisk Klient wybiera rodzaj paliwa, a następnie wkłada papierowe banknoty do specjalnego czytnika i tankuje. Po zakończeniu otrzymuje paragon. Automat nie wydaje reszty. Tankujemy po prostu za tyle, ile włożyły do czytnika pieniędzy. Dzięki automatycznej stacji paliw ceny są o kilka, a nawet kilkanaście groszy niższe niż u konkurencji, z tego względu, że niema kosztów pracowniczych.

Wkrótce pojawić się ma również możliwość uzyskiwania faktur. Za pierwszym razem trzeba będzie udać się do biura, aby złożyć swoje dane osobowe i adresowe. Następnie otrzymane paragony wrzucać się będzie do specjalnej skrzynki, a przedsiębiorstwo będzie wysyłać faktury na adres domowy.


 
Plebiscyt na najlepszych samorządowców
Napisany przez Administrator, z 21-02-2008 20:46

Miesięcznik „Nasze Miastko” opublikował wyniki głosowań czytelników na najpopularniejszych miasteckich samorządowców. Do redakcji wpłynęło 331 kuponów. Przez ostatnie miesiące można było głosować na 21 miasteckich radnych. Na wyciętych z gazety kuponach czytelnicy oddawali głosy wraz z argumentami na swoich kandydatów.

Najwięcej głosów otrzymali zdecydowanie: Jan Ponulak (132 głosy) i Mirosława Szopa (112 głosów), tuż na Nimi na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Borowski (25 głosów). Dalsze pozycje zajęli:


 
Psia toaleta
Napisany przez Administrator, z 21-02-2008 20:42

W Miastku na powstać pierwsza publiczna toaleta dla… psów. Taki pomysł zrodził się niedawno u miasteckich urzędników. Jednym mieszkańcom to się podoba, jednym nie, a jeszcze innych to śmieszy. Jak wiadomo problem psich „kupek” to zmora większości z nas. Nie raz w okresie letnim chciałoby się rozłożyć koc na trawie aby miło spędzić czas z rodziną, czy też pobawić się z dzieckiem w tym miejscu. Jednak jak wiadomo trawa jest wręcz zarojona od psich odchodów.

Wiele osób niestety nie sprząta po swoich pupilach, a Straż Miejska przypomina, że nieposprzątanie po psach karane jest mandatem. Pierwsza taka toaleta w kształcie piaskownicy miałaby powstać w parku miejskim przed ratuszem. W środku byłby żwirek i specjalny nęcący środek, aby przyciągnąć psy. Piaskownica codziennie wieczorem ma być sprzątana. Gdyby taki pomysł się przyjął wśród mieszkańców, podobne toalety pojawiłyby się w innych punktach naszego miasta.
 
Mniej klas w miasteckim liceum
Napisany przez Administrator, z 21-02-2008 20:41

W przyszłym roku szkolnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Miastku zamierza się otworzyć tylko trzy oddziały. Taką decyzję podjął niedawno Zarząd Powiatu Bytowskiego. Pomysł ten nie podoba się zarówno dyrektorowi szkoły oraz samym rodzicom. Główny powód zmniejszenia klas to co raz mniejsze zainteresowanie nauką uczniów w liceum, oraz z roku na rok malejąca liczba uczęszczających osób do tej placówki.

Dwa lata temu było tu 127 uczniów w 5 oddziałach, teraz jest zaledwie 84 uczniów w 4 oddziałach, co daje nieco ponad 20 uczniów na jedną klasę. Zarząd Powiatu wraz z naczelnikiem wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Bytowie nie wykluczają utworzenia czwartego oddziału w roku szkolnym 2008/2009 gdyby zainteresowanie uczniów znów było bardzo wysokie. Jednak szanse na taki przebieg zdarzeń są raczej małe.
 
Dotacje dla klubów sportowych
Napisany przez Administrator, z 21-02-2008 20:39

Trzy kluby z terenu gminy Miastko otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w ramach projektu "KAROL" z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w 2008 roku na zadanie: organizacja obozów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Uczniowski Klub Sportowy MORENA oraz Uczniowski Klub Sportowy BASKET otrzymały dotację w wysokości 20 tys. zł każdy. Uczniowski Klub Sportowy LIDER otrzymał 12 tys. zł. Ministerstwo Sportu na organizację obozów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży przyznało dotację dla 41 klubów i organizacji sportowych z całej Polski. Z terenu województwa Pomorskiego grant otrzymały tylko cztery kluby w tym trzy z naszej gminy.


 
Petrus wkracza na miastecki rynek
Napisany przez Administrator, z 17-02-2008 17:21

 Chojnica firma Petrus wchodzi już oficjalnie na miastecki rynek. Przypomnijmy, że Petrus przejął zarówno Stowarzyszenie Miastecką Telewizje Kablową oraz całą infrastrukturę internetową firmy Comel. Aktualnie nowy usługodawca świadczy 4 usługi tzw. Quadruple Play tj. (TV analogowa + TV cyfrowa + Internet + Telefon).

Do końca maja br. czyli w ciągu trzech najbliższych miesięcy mają zostać sporządzone i podpisane nowe umowy z dotychczasowymi abonamentami kablówki i Internetu na wybrane przez siebie pakiety i usługi. Pierwszymi dostrzeganymi zmianami dla mieszkańców będzie z pewnością za kilkanaście dni, bo już na początku marca zwiększenie ilości nadawanych programów telewizyjnych w ofercie analogowej telewizji kablowej z obecnych 34 do około 65 planowo.


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3718 - 3738 z 3829

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u