27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.
REKLAMA
OGŁOSZENIA DROBNE
27.5.2018 17:24
Poszukuję pracy
27.5.2018 15:37
sprzedam
27.5.2018 11:04
Prace przydomowe
27.5.2018 08:00
Praca sezonowa wakacje
26.5.2018 10:36
SPRZEDAM NOSIDEŁKO DZIECIĘCE

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
POLOmarket w Miastku już otwarty
Napisany przez Administrator, z 16-03-2008 23:52

 W sobotę tj. 15 marca br. otwarty został w naszym mieście kolejny sklep samoobsługowy przy ulicy Dworcowej 3. Tym razem należy on do sieci „POLOmarket”. Jest duży, przestronny i przyjemnie w nim robić zakupy - mówili pierwsi klienci.

Podczas otwarcia w sobotę sklep był oblężony. Trudno było do niego wejść, bo brakowało koszyków. Powierzchnia handlowa nowego marketu wynosi blisko 600 metrów kwadratowych. Do tego doszło kilka boksów handlowych m.in. z odzieżą, zabawkami, prasą oraz sprzętem RTV/AGD. Już wkrótce otwarta ma zostać również apteka.


 
Kolejne fundusze na rozwój szkolnego chóru
Napisany przez Administrator, z 16-03-2008 23:39

Szkolny chór pod batutą Katarzyny Bąk mieszczący się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Miastku pozyskał kolejne pieniądze na własną działalność. Wsparcie możliwe jest dzięki Miasteckiemu Stowarzyszeniu Oświatowego mieszczącego się przy tej placówce, które pozyskało dodatkowe fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury pozwoli chórowi m.in. na rozwój oraz wsparcie. Dzięki tym pieniądzom możliwe są m.in. występy miasteckiego chóru szkolnego w różnego typu imprezach o tym charakterze na szczeblu regionalnym oraz krajowym. Warto dodać, że widać efekty z działalności licealistów w tym chórze. Ostatnio zaczęli zdobywać wysokie laury oraz nagrody na występach i konkursach, z czego możemy być bardzo zadowoleni.


 
Likwidacja internatu w Łodzierzy jest już przesądzona
Napisany przez Administrator, z 16-03-2008 23:33

Likwidacja internatu przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzierzy została już definitywnie przesądzona. Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku po wizytacji na naszym terenie zmienił swoją początkowo negatywną opinię w sprawie likwidacji. Starostwo Powiatowe w Bytowie uzyskało także zgodę Ministerstwa Rolnictwa na zamknięcie internatu z końcem sierpnia 2008 r. Już od dłuższego czasu mówiło się o nierentownym internacie i planach jego likwidacji. Tutejsza młodzież korzystającą z obiektu zostanie przeniesiona do internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku.

Powiat zdecydował o likwidacji ze względów ekonomicznych. Dotychczasowy budynek w którym mieści się szkolny internat zostanie najprawdopodobniej sprzedany, a pieniądze pochodzące ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na termomodernizację łodzieskiej placówki. Niewykluczone jest również, że budynek nie zostanie sprzedany tylko będzie wykorzystany na potrzeby tutejszego Centrum Kształcenia Ustawicznego.
 
SPORT: Liga mini Mistrzów zakończona
Napisany przez Administrator, z 13-03-2008 23:31

Zakończyła się V edycja Ligi mini Mistrzów. Wysokie, drugie miejsca zajęły miasteckie drużyny szkółek piłkarskich UKS Morena Miastko i UKS Lider Miastko.

W kategorii 1995 i młodsi miasteccy zawodnicy ustąpili jedynie chłopakom z U-2 Gwiazdy Bytów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Trójki Lębork. Natomiast w roczniku 1998 i młodsi również zajęliśmy drugą pozycję w tabeli. Zwyciężyli zawodnicy z drużyny U-2 Meteory Bytów. W tej pierwszej kategorii najwięcej bramek dla Miastka, bo aż 13 podczas turnieju zdobył Aleksander Szopa, natomiast w najmłodszej kategorii wiekowej dla Miastka najwięcej goli zdobył Piotr Baranowski. Gratulujemy naszym młodym piłkarzom wysoko zajętych pozycji i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!


Komentarze Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email
 
Turniej szachowy
Napisany przez Administrator, z 13-03-2008 23:30

1 marca 2008 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku odbył się Otwarty Turniej Szachowy o puchar Dyrektora MGOK Miastko z okazji 63 rocznicy zakończenia działań wojennych na Ziemi Miasteckiej. W zawodach wzięło udział 18 uczestników z Miastka i regionu.

W tym roku najlepszym zawodnikiem okazał Adrian Pałczyński z Ciecholuba - 8 pkt. Tuż za nim uplasowali się Michał Nisztuk ze Słupska i Jarosław Wirkus z Dretynia - oboje po 7 pkt. Najwyższe 5 miejsce z miasteckich zawodników zajął Kazimierz Lipkowski - 5 pkt. Nagrody dla uczestników turnieju ufundował MGOK Miastko oraz Wydział Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Miejskiego w Miastku.


Komentarze Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email
 
Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego
Napisany przez Administrator, z 13-03-2008 23:27

4 marca 2008 roku został rozstrzygnięty doroczny konkurs pt. „Kartka, pisanka i palma wielkanocna” zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Komisja konkursowa oceniła 489 prac, w tym 393 projektów kartek wielkanocnych, 82 pisanki i 14 palm. Prace były na dobrym i wyróżniającym poziomie artystycznym. Przy ocenianiu brano pod uwagę oddanie atmosfery i istoty Świąt Wielkanocnych poprzez odpowiedni dobór symboliki chrześcijańskiej, samodzielność wykonania pracy, ogólną estetykę pracy oraz tradycyjną metodę zdobienia jajek.


 
«« start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast. » koniec »»

Pozycje: 3718 - 3738 z 3845

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u