21 Stycznia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
Wesele dla każdego w Przepiórczej Farmie
Napisany przez Administrator, z 06-11-2017 15:45

 Po raz pierwszy w historii gminy Miastko odbędzie się taka impreza. To zabawa będąca odwzorowaniem typowego polskiego wesela. Przedsięwzięcie p.n. Przepiórcze Wesele organizuje gospodarstwo agroturystyczne Przepiórcza Farma z Trzcinna. Każdy może się na to wesele zapisać, wziąć w nim udział, a dla odważnych przypisana jest nawet rola pary młodej.

 
Muzyczne wydarzenie. Dezerter wystąpi w Kępicach!
Napisany przez Administrator, z 31-10-2017 22:36

 Biblioteka Miasta i Gminy Kępice kontynuuje rockowe tradycje swojego poprzednika - Domu Kultury, który słynął z organizacji koncertów muzyki alternatywnej. Obecni 40-latkowie pamiętają koncerty punkowych kapel typu WC, Zero, Karcer i wielu innych. Ci młodsi mają jeszcze w pamięci marcowy koncert Kultu i wcześniejsze: Pidżamy Porno, Hurtu czy grupy Strachy na Lachy. Już wiemy, że 4 marca 2018 roku wystąpi zespół Dezerter, legenda polskiego punk rocka, którego szerzej nie trzeba przedstawiać.

 
Zuchwała kradzież audi. Zabrali z podwórka gdy wszyscy byli w domu
Napisany przez Administrator, z 30-10-2017 18:13

 W środku nocy pod domem usłyszeli pisk opon, ale sądzili, że to jakiś przypadkowy kierowca szarżuje na drodze powiatowej w Znakowie koło Piaszczyny. Gdyby wtedy wyjrzeli przez okno to zobaczyliby złodziei odjeżdżających samochodem marki Audi A6 C6 3.0 TDI, rocznik 2006.  Samochód skradziono w nocy z wtorku na środę 25 października.  Złodzieje byli bardzo pewni siebie i zuchwali. Spokojnie otworzyli bramę, weszli na podwórko i spod budynku gospodarczego odjechali w siną dal.

 
Radosław Waszkiewicz trzyma w szachu Bezdomnego Kundelka
Napisany przez Administrator, z 28-10-2017 14:57

 W stowarzyszeniu “Bezdomny Kundelek” nieustannie wrze. Tym razem “kością niezgody” stał się pies “Maks”. Kilkakrotnie umieszczaliśmy na naszych łamach ogłoszenie o adopcji tego psa. W końcu znalazł dom w Bytowie, z którego uciekł. Akcja poszukiwawcza członków organizacji przyniosła skutek. Znalazł się znowu pod opieką stowarzyszenia, ale ponownie uciekł, tym razem na posesję Radosława Waszkiewicza, którego Renata Pewińska - prezes organizacji - uważa za zawieszonego w prawach przedstawiciela. Ten się broni i wytacza “ciężkie działa”. Uważa, że miał prawo wziąć “Maksa” pod swój dach. Stowarzyszenie twierdzi inaczej. Chciało go odebrać z pomocą policji. Póki co nie udało się, bo prokurator umorzył sprawę.

 
Jolanta Szlagor - "nowy szeryf" w miasteckiej oświacie. Są już pierwsze donosy!
Napisany przez Administrator, z 26-10-2017 17:47

 Jest “nowy szeryf” w lokalnym środowisku oświatowym - tak nauczyciele nazywają Jolantę Szlagor, która została wizytatorem Kuratorium Oświaty w Słupsku. Ma “pod sobą” gminy Miastko i Trzebielino, a także Kołczygłowy i Kobylnica. To pochodząca z Miastka nauczycielka, która przez lata dojeżdżała do Kościerzyny, gdzie też pracowała jako wizytator. Miasteckie środowisko oświatowe boi się jej podobno “jak ognia”, bo Szlagor zna “grzechy” miasteckiej oświaty, a ponadto jest rygorystyczna i nieustępliwa.

 
Spokojniutko Panie Władzo... Adrian Chachaj walczy z policjantem!
Napisany przez Administrator, z 23-10-2017 17:42

 Adrian Chachaj - 24-letni przedsiębiorca z branży gastronomicznej, prowadzący dotychczas miastecki Pub Granss - zasiadł na ławie oskarżonych w miasteckim Sądzie Rejonowym. Taki jest finał policyjnej kontroli przeprowadzonej 4 lipca tego roku. Mieszkaniec Darnowa (gm. Kępice) przyznał się do jednego zarzucanego mu czynu, ale mandatu nie przyjął. Udowadnia, że jeden z kontrolujących go policjantów załatwia w ten sposób prywatne porachunki.

 
Atak wilka pod Świeszynem. Ogryzł koziołka do kości
Napisany przez Administrator, z 19-10-2017 23:40

 Blady strach padł na mieszkańców Świeszyna. Po tym jak 2-krotnie pisaliśmy o przypadku pogryzienia i zjedzenia zwierząt przez wilki w gminie Biały Bór, tym razem to w powyższej miejscowości doszło do makabrycznych scen. Nieopodal całorocznego domku letniskowego jeden z mieszkańców znalazł kości i skórę koziołka, czyli samca sarny. Byliśmy na miejscu. Znaleźliśmy szkielet zwierzęcia, a obok skórę. Myśliwi po wysłaniu przez nas zdjęć, nie mieli wątpliwości. Zrobił to wilk!

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 22 - 43 z 3820

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u