21 Stycznia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
W Miastku powstanie szkoła podstawowa nr 3
Napisany przez Administrator, z 24-12-2016 00:50

 Trzy szkoły podstawowe będą funkcjonować w Miastku. Nowa - o numerze 3 - zostanie zlokalizowana w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II, które na fali reformy oświaty będzie zlikwidowane. Takie są ustalenia powołanej w ratuszu komisji. Przedstawiono je podczas specjalnego posiedzenia Komisji Oświaty Rady Miejskiej.

 
Wiktoria Głąbała - wszechstronnie uzdolniona uczennica
Napisany przez Administrator, z 23-12-2016 00:24

 Wszechstronnie uzdolnioną uczennicą jest 13-letnia Wiktoria Głąbała z Miastka. Czytelnikom znana pewnie z sukcesów w konkursach muzycznych, gdzie występuje jako skrzypaczka. To jednak tylko jeden z jej talentów, a we wszystkich utrzymuje maksymalnie wysoki poziom. Została właśnie stypendystką marszałka województwa pomorskiego. To elitarne grono, a Wiktoria trafiła tam ze średnią ocen 5,82. Z takim wynikiem zakończyła edukację w miasteckiej Szkole Podstawowej nr 1.

 
Paula M. po raz drugi skazana za zakłócanie ciszy nocnej
Napisany przez Administrator, z 21-12-2016 20:26

 Nie warto przeszkadzać sąsiadom poprzez słuchanie głośnej muzyki. Przekonała się o tym Paula M., nastolatka z Miastka, która po raz drugi została skazana za zakłócanie ciszy nocnej. W październiku sąd skazał ją na grzywnę w wysokości 50 zł. Proces jest efektem kolejnego doniesienia jej sąsiada, byłego policjanta Adama W.

 
Były policjant oskarża kolegę z pracy o pobicie
Napisany przez Administrator, z 20-12-2016 22:04

 Były policjant został podobno pobity przez kolegę z pracy. To Bartosz K., który w 2011 roku został wyrzucony z miasteckiej policji za to, że we wrześniu tamtego roku był w samochodzie, którym kierował jego służbowy kolega Damian G. Mundurowi byli wówczas po służbie i rozbili się w podmiasteckich Kowalewicach na drodze krajowej nr 21. Damian G. uciekł i wrócił po 2 dniach. Bartosza K. zatrzymali świadkowie. Wydmuchał 1,2 promila alkoholu i chociaż był tylko pasażerem, a Damianowi G. nie udowodniono jazdy pod wpływem alkoholu, to komendant wojewódzki z pracy wyrzucił obu, z powodu utraty zaufania.

 
Tomaszowi S. za próbę zabójstwa grozi dożywocie! Mamy zeznania świadków
Napisany przez Administrator, z 19-12-2016 19:58

 Jeszcze w wakacje występował na pierwszej stronie Tygodnika Miasteckiego. Ukrywał się przed policją twierdząc, że nie podpalił drzwi swojego sąsiada na ul. Armii Krajowej. Porozumiał się później z prokuratorem, wrócił do domu, ale… spokojne życie nie było mu dane. 29-letni Tomasz S. nie może pić alkoholu, bo źle działa na jego mózg. To ostrzeżenie jego znajomych sprawdziło się w czwartek 15 grudnia. Alkoholowa libacja zakończyła się awanturą, po której S. przybiegł z nożem i dźgnął swojego przyszłego szwagra 20-letniego Dawida M.

 
Powstało Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe "Gryf"
Napisany przez Administrator, z 18-12-2016 22:07

 Miasteccy motocykliści sformalizowali swoje działania powołując do życia Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe “Gryf”. Do tej pory byli nieformalną grupą znajomych motocyklistów, robiących spontanicznie różnego rodzaju akcje charytatywne. Teraz stworzyli stowarzyszenie, którego prezesem został Dariusz Paksztełło, a wiceprezesem Dariusz Jawor. Zapewniają, że ich akcje będą miały jeszcze większy rozmach, co pokazali już, gdy w ramach Mikołajek przebrali się za “świętych Mikołajów”, by obdarować prezentami dzieci znajdujące się w miasteckim szpitalu.

 
Drogowa pułapka na ulicy Górnej?
Napisany przez Administrator, z 18-12-2016 00:49

 Prawdziwa drogowa pułapka czeka na kierowców na ul. Górnej. Nasz Czytelnik twierdzi, że skrzyżowanie na odcinku prowadzącym do ul. Kaszubskiej jest zdradliwe. Może tu dojść do wypadku.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 190 - 211 z 3820

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u