21 Stycznia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
Kronika policyjna PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 15-06-2009 21:36

 Kronika policyjna minionego tygodnia (08.06.2009-14.06.2009 r.).

Najważniejsze zdarzenia, zarejestrowane na terenie Gminy Miastko.

 • - Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Miastka, którzy palili marihuanę na parkingu leśnym w podmiasteckiej Łodzierzy. 22-latek i 23-latek przebywali w dostawczym Fiacie Ducato. Na widok policyjnego radiowozu jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek z suszem. Policjanci w trakcie kontroli znaleźli ponadto nadpalony skręt, okopconą szklaną lufkę oraz w panelu do radia kolejny woreczek strunowy, który również zawierał marihuanę. Mężczyznom za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.
 • W środę (10.06) po godz. 19 na drodze krajowej nr 21 między Miastkiem, a Węgorzynkiem doszło do wypadku. Motocyklista na łuku drogi najprawdopodobniej zahaczył stopką od Hondy o nawierzchnię asfaltu przez co stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Mieszkaniec Koszalina doznał urazu nogi i trafił na oddział ortopedyczny szpitala w Koszalinie.
 • W sobotę (13.06) na tym samym fragmencie drogi tj. pomiędzy Miastkiem, a Węgorzynkiem również doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Tuż przed południem na tzw. "zakręcie śmierci" (zginęło tutaj na przestrzeni ostatnich lat kilka osób – dop. red.) zderzyły się dwa samochody. W kierunku Miastka jechał Fiatem Brava 27-letni Jarosław R. Mężczyzna nie dostosował prędkości na drodze, przez co zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego Fiata Bravo. Tym drugim pojazdem kierował miastecki lekarz, który przed lat temu w tym samym miejscu doznał poważnego wypadku. Teraz powierzchownie ranna została tylko jego żona. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, tak jak pozostałym uczestnikom tego zdarzenia. Straty w pojazdach wynoszą blisko 40 tys. zł.
 • Także w sobotę (13.06) z piekarni przy ul. Mickiewicza w Miastku skradziono laptopa marki Asus jednemu z pracowników. Straty wynoszą 2 tys. zł.
 • W trakcie tzw. „Długiego weekendu” na terenie Miastka zatrzymano 39-letniego Piotra S., który kierował samochodem po pijanemu. Miał 2,75 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
 • W ręce policji wpadło również czterech mężczyzn powiązanych z przestępczością narkotykową. Dwóch z nich posiadało środki odurzające. Kolejny przemycał i udostępniał narkotyki. Wpadł również mężczyzna pośredniczący w transakcji zakupu narkotyków. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.
  W piątek (12.06) wieczorem partol pilnujący bezpieczeństwa na ulicach miasta podszedł do czterech osób stojących na ul. Sosnowej w Miastku. W trakcie legitymowania jeden z mężczyzn bardzo się denerwował. Okazało się, że 24-latek miał w kieszeni kurtki woreczek z suszem roślinnym oraz szklaną lufkę. Został zatrzymany razem ze swoim towarzyszem, który także miał środki odurzające. W sobotę obaj usłyszeli zarzutu posiadania narkotyków.
  Policjanci pracujący nad sprawą ustalili dilera, którzy sprzedał im narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania 23-letniego mężczyzny policjanci znaleźli słoiczek z suszem roślinnym. Jak się okazało było w nim ponad 10 gramów marihuany. Mieszkaniec Miastka odpowie za posiadanie i udzielanie środków odurzających, a także za ich przemyt na terenie krajów Unii Europejskiej.
  W ręce mundurowych wpadł również 25-letni mężczyzna, który pośredniczył w zakupie narkotyków.
  Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast wprowadzanie w obrót znacznej ilości środków odurzających karą pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło:
KPP Bytów - Komisariat Policji w Miastku, inf. własne


Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (0)

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
MIASTKO - AKTUALNOŚCI LOKALNE
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2018 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u