Strona Główna arrow Aktualności arrow Protest przeciwko budowie myjni na Osiedlu Ceglanym
25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
24.3.2019 12:08
Mieszkanie 2-pokojowe
22.3.2019 17:07
Oddam
22.3.2019 16:04
Kupię mieszkanie 3 pokojowe
21.3.2019 17:17
Telewizor
20.3.2019 18:23
materac 140 x 200

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Protest przeciwko budowie myjni na Osiedlu Ceglanym PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 07-01-2019 10:30

 Miała być sielanka w pobliżu lasu i codzienne świergotanie ptaków, a będzie huk pomp i odgłosy strumieni wody odbijających się od karoserii samochodowych. Grupa mieszkańców domków jednorodzinnych na tzw. Osiedlu Ceglanym próbuje zablokować budowę 5-stanowiskowej myjni samochodowej. Pierwszą bitwę przegrali ponieważ wprawdzie Urząd Miejski próbował zablokować inwestycję, ale inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Wygrał i jest bardzo blisko uzyskania pozwolenia na budowę.
- Gdy budowaliśmy się, obiecywano nam strefę ciszy. Było to zastrzeżone w warunkach zabudowy. Rzecz polega jednak na tym, że w Miastku nie rządzi burmistrz, a kolegium odwoławcze w Słupsku - mówi mieszkaniec tego osiedla [imię i nazwisko do wiad. red.]. - Stwierdzono, że nie obowiązuje tam plan zagospodarowania przestrzennego, jest droga, więc można budować co się chce. Teraz urząd przygotowuje już warunki zabudowy. Staramy się zrobić wszystko żeby to zablokować. Tyle mówi się o ochronie środowiska i przyjaznej atmosferze, a ja nie chcę tam mieszkać skoro od rana do wieczora będzie hałas.

Myjnię buduje inwestor z Dretynia. Więcej na ten temat w Gazecie Miasteckiej z 2.01.

Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (7)
Wystawiony przez ech, z 06-02-2019 19:33,
1. ech
Nie znam problemu de facto myjni - nie wiem, jakie wiążą się z tym zagrożenia dla zdrowia i życia itd. Jedno widzę z perspektywy wyprowadzenia się do większego miasta - w Miastku cokolwiek by nie powstało, musi zostać oprotestowane. W nim się nic już nie rozwinie. Jak to stwierdziła moja znajoma mieszkająca w Miastku, jest to "większa wieś". Niestety,to widać gołym okiem. Same kwiaciarnie i sklepy z ciuchami, niestety. A takie to miasto miało potencjał...
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...
» Zobacz wszystkie 2 odpowiedzi

Wystawiony przez Adi, z 21-01-2019 08:38,
2. Inne spojrzenie
Czy w Miastku opłaca się tylko handel i usługi??? Niech w końcu powstanie jakiś zakład z prawdziwego zdarzenia zatrudniający za godziwe pieniądze przynajmniej z 200 osób. Co do myjni: był Plan Zagospodarowania w trakcie zakupów działek czy go nie było nikt z piszących nie chciałby mieć tej myjni pod domem. Jest tyle powierzchni nieużytkowej w Miastku wolnej od zabudowań, że na pewno można tam budować tego rodzaju działalność.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez MarianK, z 14-01-2019 12:44,
3. MarianK
HAHAHAH śmiech na sali!! strefa ciszy przy drodze krajowej?  
Hałasy? A co, budują tam zakład produkcyjny pracujący na 3 zmiany? Niech Ci mieszkańcy w końcu się ogarną bo wszystkiemu są przeciw, a auto umyć będą chciceli (tylko broń Boże na tym samym osiedlu). 
 
Nowobogaccy i małomiasteczkowi ludzie, którzy widzą TYLKO własny czubek nosa.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez D., z 09-01-2019 07:21,
4. ....
Czegoś tu nie rozumiem. Z jednej strony jest napisane, cyt. "Gdy budowaliśmy się, obiecywano nam strefę ciszy. Było to zastrzeżone w warunkach zabudowy". Kawałek dalej pisze: "Stwierdzono, że nie obowiązuje tam plan zagospodarowania przestrzennego [...] Teraz urząd przygotowuje już warunki zabudowy." No to kto tu spierniczył sprawę? Albo kupujący działki czegoś w umowach nie doczytali (albo wyczytali to co chcieli wyczytać), albo Urząd okantował ludzi. Kolegium Odwoławcze w Słupsku raczej opiera się na faktach zawartych w dokumentach, a nie na osobistych sympatiach/antypatiach.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Kociubińska, z 08-01-2019 18:16,
5. psy szczekają, karawana jedzie dalej
Ja też protestuję!Gdy tu się wprowadziłam mieszkali sami mili dziadkowie bez psów, którzy tuż po apelu jasnogórskim kładli się spać a z domu wychodzili tylko kilka razy do roku. A teraz?! Wprowadziły się 2 rodziny z małymi dziećmi i psami, sąsiad -amator remontów oraz młody bezrobotny gracz drący ryja po nocach, bo nie może wskoczyć na wyższy level i żyć się odechciewa. Też protestuję no i co, no i nic, bo do godz. 22 wolnoć Tomku w swoim domku.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Gość, z 07-01-2019 11:45,
6. Myjnia i uciążliwości
Współczuję mieszkańcom w pobliżu tej myjni (jeśli powstanie) hałas to chyba najmniej uciążliwa rzecz opary cieczy używanej do mycia niesione przez wiatr to dopiero udręka w krótkim czasie pokrycia dachowe ogrodzenia wszystko bardzo szybko koroduje a co wdychają ludzie to tylko mieszkający w pobliżu mogą powiedzieć.  
Efekty działania takiej myjni można zobaczyć w Lesznie ul. garażowa mieszkańcy w pobliżu tej myjni od kilku lat próbują sprzedać swoje domy poniżej ceny rynkowej i chętnych nie ma podobnie może być na osiedlem ceglanym. W Lesznie dla złagodzenia działania oparów i hałasów myjni od strony gdzie najwięcej niósł wiatr postawiono ekrany ochronne wys. 3 m ale to niewiele zmieniło. Oczywiście rozumiem interes przedsiębiorcy ale ludziom też trzeba dać żyć może znajdzie sobie miejsce na myjnię tam inters będzie szedł może i lepiej niż w tej lokalizacji gdzie nie będzie ludziom przeszkadzało a
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Hehehe, z 07-01-2019 10:46,
7. Przesada
Mieszkańcy ceglanego trochę chyba przesadzają. Strefa ciszy? To jest miasteczko a nie las, proszę sobie domek w lesie postawić. Posiadając teren inwestor nie będzie oglądał się czy plusk wody przeszkadza tamtejszym mieszkańcom( swoją drogą co musi się tam dziać gdy pada deszcz lub o zgrozo!!! Jest burza?). Polecam dogadać się polubownie z inwestorem aby ten był łaskaw postawić np. Ekrany wygłuszające. Każdy mieszkaniec Miastka chciałby mieć strefę ciszy i móc rządzić się co sąsiad może otworzyć a co nie, ale widać mieszkańcy ceglanego mają się za równiejszych.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...
» Zobacz wszystkie 1 odpowiedzi

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u