Strona Główna arrow Aktualności arrow Silna reprezentacja Miastka w powiecie
25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
24.3.2019 12:08
Mieszkanie 2-pokojowe
22.3.2019 17:07
Oddam
22.3.2019 16:04
Kupię mieszkanie 3 pokojowe
21.3.2019 17:17
Telewizor
20.3.2019 18:23
materac 140 x 200

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Silna reprezentacja Miastka w powiecie PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 07-12-2018 23:05

 Tak silnej reprezentacji w powiecie bytowskim gmina Miastko jeszcze nigdy nie miała. Wprawdzie był już kiedyś wicestarosta z Miastka i byli też szefowie komisji w Radzie Powiatu, ale teraz jest ich aż dwóch i mamy również swojego wicestarostę Romana Ramiona. Radny Aleksander Szopa został szefem niezwykle ważnej Komisji Budżetu, a ponadto jeszcze Paweł Biernacki jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Jakby tego było mało, prawą ręką Pawła Biernackiego została radna Małgorzata Stasiewicz, aktualnie wiceszefowa Komisji Rewizyjnej.
Radny Aleksander Szopa, który reprezentuje Wspólnotę Samorządową, zapewnia, że dzięki silnej reprezentacji gmina Miastko będzie miała więcej korzyści. On sam, jako świeżo upieczony szef Komisji Budżetowej, zaprasza mieszkańców na cotygodniowe dyżury. Radny Szopa dostępny będzie w miasteckiej filiii Starostwa Powiatowego w każdy poniedziałek w godzinach 9-11.

- Będzie można przyjść i poruszyć wszelkie sprawy związane z działaniem powiatu. Zapraszam serdecznie - mówi Aleksander Szopa.

Został on szefem najważniejszej komisji, czyli Budżetu i Rozwoju. Komisja jest ośmioosobowa, a zastępcą Aleksandra Szopy jest były senator i były wojewoda pomorski Roman Zaborowski, który jest jednym z liderów Platformy Obywatelskiej w Bytowie.

- Wiadomo, że część bytowska ma liczebną przewagę, ale uważam, że dzięki przekonywaniu na argumenty uda się wiele uzyskać dla miasteckiej części powiatu - komentuje.

Zamierza bazować na uwagach zgłaszanych mu podczas poniedziałkowych dyżurów. Dlatego warto radnego Szopę odwiedzić.
Jeszcze kilkanaście dni temu radny powiatowy Paweł Biernacki odgrażał się odnosząc do kolegów z Platformy Obywatelskiej z Bytowa, że jeśli nie pójdą na ustępstwa, to on przechodzi do opozycji. Dostał teraz funkcję szefa Komisji Rewizyjnej, więc najprawdopodobniej jego ostrzeżenia przyniosły skutek.

- Jesteśmy w szerokiej koalicji, więc trzeba mieć trochę zaufania do siebie. Tak się stało. Komisja Rewizyjna ma za zadanie kontrolę działań zarządu i jednostek podległych. Dokładnie tak komisja będzie przeze mnie kierowana, aby jednostki działały zgodnie z prawem i ekonomią - komentuje Paweł Biernacki. - Nie interesowały mnie funkcje typu wicestarosta czy członek zarządu, bo musiałbym wówczas zrezygnować z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. To stanowisko jest dla mnie najważniejsze, bo mam w tej szkole jeszcze wiele planów do zrealizowania. Stanowisko szefa Komisji Rewizyjnej pozwala mi na normalną pracę w szkole, a też jednocześnie o dbanie o interes całego powiatu bytowskiego i gminy Miastko.

Radny Biernacki zapowiada, że będzie starać się o podniesienie rangi Miastka, między innymi poprzez przeniesienie wybranych ważnych powiatowych instytucji. Teraz jedyną ważną instytucją jest siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Ważna jest też realizacja inwestycji zapisanych w budżecie na 2019 rok. Jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne, zrealizowany ma być remont drogi powiatowej na odcinku Bobięcino - Kawcze, Świeszyno - Świeszyno, a radny Biernacki chciałby jeszcze modernizacji drogi z Dretynia do Turska.

Z nowej roli w radzie powiatu bardzo zadowolona jest debiutująca w roli radnej Małgorzata Stasiewicz.

- Myślę, że jest to korzystna sytuacja dla Miastka. Oprócz tego, że jestem wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej, jestem też członkiem Komisji Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych - mówi Małgorzata Stasiewicz. - Komisje są przez ludzi z Miastka silnie obsadzone, ale nie mamy teraz drugiego członka w pięcioosobowym Zarządzie Powiatu. Jest tylko wicestarosta Roman Ramion. W poprzedniej kadencji był jeszcze członek zarządu Ryszard Mieczkowski, ale i tak w zarządzie nie mieliśmy większości.

Małgorzata Stasiewicz ma już pierwsze sprawy do załatwienia. Zamierza zacząć od zalewania prywatnej posesji w Wałdowie. Istnieje tam najprawdopodobniej wadliwy system melioracji na drodze powiatowej.

Obszerny wywiad z Aleksandrem Szopą w Gazecie Miasteckiej z 4.12.Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (5)
Wystawiony przez Wierzyciele:-), z 14-12-2018 21:11,
1. Brexit
Mrs John a kiedy Pan wraca? mamy tu dla Pana bardzo smaczny puddining.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez jan kwasek, z 13-12-2018 20:30,
2. Smiechu warte.
Masz babo placek.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Putin, z 09-12-2018 18:58,
3. Gulajał po Maskwie
Guljał js guljał po Maskwie i skazał nie towariść Boch szto eta nie ruskije ludia a Ukraince z UPA
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Mamrot, z 09-12-2018 11:01,
4. Wasia .
Kak gawariat ruskije ludia : pożywiom uwidim. Wsjecho choraszewo. :zzz
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Czas porozmawiać, z 08-12-2018 00:42,
5. MTG
Witam Panie Radny. Czy możemy porozmawiać o starych zobowiązaniach wobec mnie jako członka założyciela tej organizacji autora statutu przewodniczącego zebrania założycielskiego w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Miastku oraz pozostałych byłych członków Zarządu zaangażowanych w realizację projektu "... instalacji solarnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Miastko". Zresztą autora tego projektu chyba Pan nie zaprzeczy? 
Pozdrawiam Tomasz Krauze
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u