Strona Główna arrow Aktualności arrow Kandydatka Danuta Karaśkiewicz: 38 lat w okienku bankowym
25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
24.3.2019 12:08
Mieszkanie 2-pokojowe
22.3.2019 17:07
Oddam
22.3.2019 16:04
Kupię mieszkanie 3 pokojowe
21.3.2019 17:17
Telewizor
20.3.2019 18:23
materac 140 x 200

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Kandydatka Danuta Karaśkiewicz: 38 lat w okienku bankowym PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 01-11-2018 12:11

 Debaty przed drugą turą wyborów na burmistrza Miastka nie będzie. Miała być w piątek 2 listopada o godz. 18.00 w sali kinowej MGOK. Kilka dni temu kandydatka Danuta Karaśkiewicz poinformowała, że nie weźmie w niej udziału. Powiedziała, że 2.11. to święto. Odpowiada też na jedno pytanie, dotyczące braku awansu podczas prawie 40 lat kariery zawodowej.
- W piątek jest święto, Dzień Zaduszny. Uważam, że to nieodpowiedni czas na angażowanie ludzi w politykę - mówi Danuta Karaśkiewicz.

Proponowaliśmy jeszcze inne terminy. Środa 31 października? Może wtorek albo poniedziałek? Nie. Danuta Karaśkiewicz uważa, że przed 1.11 ludzie są zajęci sprzątaniem grobów. To tydzień zadumy, więc w debacie nie weźmie udziału.

Kolejnym pomysłem była rozmowa na żywo na Facebooku, z miasteckimi internautami. Tu Karaśkiewicz też odmówiła, z takiego samego powodu. Jan Ponulak zgodził się na taką debatę, a gdy dowiedziała się o tym Danuta Karaśkiewicz, chciała jednak do niego dołączyć. Ponulak jednak odparł, że zgadzał się na wspólną debatę na żywo, a nie w internecie. Jeśli ma wystąpić w internecie, to tylko solo. Kandydatce Karaśkiewicz zaproponowaliśmy spotkanie z internautami przed lub po debacie z Janem Ponulakiem. Również odmówiła.

Powtarza się więc scenariusz sprzed 4 lat, gdy nie przyszła na debatę z burmistrzem Romanem Ramionem przed II turą wyborów. Wówczas tłumaczyła, że w tym samym czasie miała wyborcze spotkanie z mieszkańcami Słosinka.

Później było jeszcze ciekawiej. Danuta Karaśkiewicz na Facebooku napisała te słowa:

- Szanowni Wyborcy! Pragnę Was poinformować, że proponowałam inne terminy debaty “na żywo” z moim kontrkandydatem. Niestety, kontrkandydat wraz z organizatorem, czyli Gazetą Miastecką, twardo stoją na stanowisku, że debata winna odbyć się tylko i wyłącznie w Dzień Zaduszny tj. 02 listopada - napisała.

Jaka była nasza reakcja? Znaleźliśmy i opublikowaliśmy nagranie naszej rozmowy, w której Danuta Karaśkiewicz wyraźnie nie zgadzała się na żaden termin debaty na żywo. W tej sytuacji publicznie skłamała. Jej zwolennicy, wbrew faktom udowodnionym w wersji audio, nadal jej bronili. Danuta Karaśkiewicz natomiast oznajmiła, że “z szacunku do Was Wyborców informuję, że nie będę korzystała z pośrednictwa w konwersacji z Wyborcami poprzez Gazetę Miastecką”.

Faktycznie wcześniej wysłaliśmy jej pytania. Spodziewaliśmy się już braku odpowiedzi, aż tu nagle… w poniedziałek przyszła odpowiedź na jedno z nich. Napisała ją sama Danuta Karaśkiewicz. Poprosiliśmy, aby w takiej sytuacji ustosunkowała się do pozostałych pytań, które na Facebooku sformułowali nasi Czytelnicy.

PYTANIE
- Czy chce pani rozwijać Miastko tak samo jak osobistą karierę zawodową? Jak ponad 30 lat temu zaczęła pani pracę przy bankowym okienku, tak ją pani chce dziś skończyć? Podobno pani jedyny awans to z młodszego „okienkowego” na starszego “okienkowego”? Co stało na przeszkodzie rozpoczęcia studiów? Przecież człowiek o tak wielkich aspiracjach w pierwszej kolejności powinien dążyć do podwyższenia własnych kwalifikacji zawodowych. Nie chcąc powielać opinii, że sekretariat w banku ma wyższe kwalifikacje niż kandydatka na burmistrza Miastka, budzi się kolejne pytanie: czy posiada pani chociaż maturę? Pytania o wykształcenie nie służą złośliwościom. Mają na celu potwierdzenie, bądź wykluczenie tak pożądanych cech u sprawnego burmistrza menadżera, jak ambicje i pracowitość.

ODPOWIEDŹ
- Po tym pytaniu odnoszę wrażenie, że „ktoś” bardzo boi się abym to właśnie ja została burmistrzem Miastka. Uważam, że to pytanie, w którym tak naprawdę zawarta jest odpowiedź, ma na celu odwrócić uwagę od „bujnej” przeszłość mojego kontrkandydata, o której rozpisywała się prasa i internet - napisała Danuta Karaśkiewicz. - Pracę w bankowości rozpoczęłam 38 lat temu, dokładnie 1.09.1980 r. Moje wykształcenie, z maturą włącznie, oraz dokształcanie zawodowe pozwala mi na wykonywanie swoich obowiązków na bardzo wysokim poziomie, dających osiąganie najlepszych wyników w skali kraju. W każdej pracy ważne jest zaangażowanie, obowiązkowość i lojalność wobec pracodawcy. Struktura organizacyjna banku nie posiada stanowisk “młodszego ani starszego okienkowego”. Piastowanie co chwilę innych stanowisk wcale nie musi świadczy o tym, że ktoś jest dobry, a wręcz przeciwnie - może nie sprawdza się na danych stanowiskach, bądź jest karierowiczem dla którego najważniejsze jest robienie własnej kariery, a nie dobro zakładu, w którym pracuje. Skoro robi się coś dobrze, to jaki jest sens co kilka lat zmieniać pracę? Umniejszanie pracownikom, którzy posiadają długi staż pracy w jednym zakładzie jest nie na miejscu. Aby być sprawnym, ambitnym i pracowitym menadżerem trzeba posiadać studia? Uważam, że wystarczą umiejętności, zaangażowanie, determinacja i ciężka praca. Wielu menadżerów i właścicieli firm nie posiada wyższego wykształcenia, a wręcz wzorowo radzą sobie z prowadzeniem własnej działalności.

Więcej wyborczych faktów i ciekawostek w aktualnym wydaniu Gazety Miasteckiej.


Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (5)
Wystawiony przez Maniek, z 03-11-2018 16:58,
1. Raz na cztery lata ( pięć) .
A ja na wybory nie pójdę ! Bo takie moje prawo. Jak tu wybrać pomiędzy Dżumą (SLD) i cholerą (PO).
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez facet już był, z 02-11-2018 21:50,
2. weż się nie wahaj, zagłosuj
Kobieta na takim stanowisku daje z siebie wszystko. Wystarczy spojrzeć na Kępice. Rozkwita pod rządami kobiety. Wielu, nawet po wyborach, miało wątpliwości czy ona sobie poradzi, ale to niedowiarstwo mieszkańców dało jej wielkiego kopa do działania. Nasz szpital jest też zarządzany przez kobietę i to jak! Panie burmistrzowe i sołtysowe, to przedsiębiorcze i pracowite osoby. Pani Danuta jeszcze was zadziwi.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez oj, z 02-11-2018 17:46,
3. oj
Szkoda że takie pytania zadawali również na innych portalach osoby z bliskiego grona Ponulaka. To PARTYJNI KOLEDZY. Zapomnieli że ich rodzice w tamtych czasach.... 
Instytutu Pamięci Narodowej 
Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu 
Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL 
....Członek PZPR od 07.02.1966. Członek ZMS oraz ZSMP. Członek ZSP. Wiceprzewodniczący Zarządu Uczelnianego ZMS przy Wyższej Szkole Inżynierskiej (WSI) w Koszalinie. Wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej ZSP przy WSI w Koszalinie. Radny Rady Narodowej Miasta i Gminy (RNMiG) w Miastku (1984-1988). Członek Prezydium RNMiG w Miastku. Dyrektor Naczelny Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolnego (PBRol.) w Miastku od 1984. Ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. Członek Egzekutywy KU PZPR przy WSI w Koszalinie. Przewodniczący Komisji Ekonomicznej KM-G PZPR w Miastku. II Sekretarz POP PZPR przy PBRol. w Miastku. 
 
W tamtych latach PZPR SADZAŁA NA STANOWISKA 
Ponulak ma podobny życiorys 
Nic dodać....
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Tak dla Pani Danuty, z 02-11-2018 07:44,
4. Tak dla Pani Danuty
Pani Danuta jest wspaniałomyślną, rzetelną, pracowitą, pomysłową, nowoczesną kobietą. Miastko odwagi! Nie bójmy sie wybrać na to stanowisko po raz pierwszy kobiety.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez ~adonis, z 01-11-2018 20:16,
5. Wyśmienita odpowiedź.
Dwa ważne wątki.. 
1. Jak poinformowała PKW, kandydatem na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta może być obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 25 lat i jest wpisany do stałego rejestru wyborców w jednej z gmin na obszarze Polski.- CZY JEST TU MOWA O WYKSZTAŁCENIU? (Pytanie do "wiercących dziurę w całym" 
2. Ponadto piastując jedno i to samo stanowisko świadczy o Pani Danucie, że nie skacze z kwiatka na kwiatek i nie łapie się wszystkiego na raz. Tak jak to nazwała robi coś co lubi i jest dobrze oceniana. Nie zależało jej na karierze bo skupiła się być może na innych wartościach życiowych. 
Nie chcę być czyimś agitatorem ale uważam, że każdy zasługuje na tzw. "swój moment".  
Ten moment zdecydowanie należy się Pani Danucie.
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...
» Zobacz wszystkie 1 odpowiedzi

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u