25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
24.3.2019 12:08
Mieszkanie 2-pokojowe
22.3.2019 17:07
Oddam
22.3.2019 16:04
Kupię mieszkanie 3 pokojowe
21.3.2019 17:17
Telewizor
20.3.2019 18:23
materac 140 x 200

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Odpowiedź Jana Ponulaka na artykuł Tadeusza Głowińskiego PDF Drukuj Email
 Do Redakcji „Gazety Miasteckiej” - Komitet Wyborczy Wyborców Jana Ponulaka. W związku z wpłynięciem do Państwa gazety pospolitego paszkwilu pana Tadeusza Głowińskiego z inspiracji wystąpienia na debacie publicznej pana Mirosława Olesińskiego, dotyczącego mojej osoby w kontekście „zebranych z sieci” informacji o mojej działalności zawodowej pragnę w sposób jednoznaczny podkreślić, iż są one zbiorem nieprawdziwych, zniekształconych, zafałszowanych, zaczerpniętych z dziwnych źródeł kłamliwych informacji i osądów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Tekst jest napisany na zamówienie w celu szkalowania mojego dobrego imienia i dotychczasowej opinii, jako osoby, która nigdy nie miała konfliktu z prawem, a co za tym idzie, nigdy nie miała wyroków sądowych i spraw prokuratorskich.

Pragnę ustosunkować się do przedstawionych zarzutów w celu poinformowania opinii społecznej i mieszkańców gminy Miastko zgodnie z prawdą.

1. W okresie od 25.11.2013r. do sierpnia 2014 r. pełniłem funkcję v-ce prezesa Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, od września 2014 r. do 29.06.2015 r. pełniłem funkcję prezesa SPGM. W tym okresie spółka prowadziła swoją działalność zgodnie ze statutem i osiągała pozytywne wyniki finansowe, co owocowało udzielaniem przez Radę Nadzorczą pozytywną opinią i udzieleniem przez burmistrza absolutorium,

2. Nie było żadnych skarg mieszkańców na spółkę oraz inne spółki miejskie (MOSiR, SPGK, Spółka Park Wodny) - to tylko użyty na potrzeby miasta pretekst w celu szukania paragrafu na odwołanie kierownictw tych spółek.

3. Zmiana władz samorządowych w październiku 2014 r. spowodowała natychmiastową wymianę Rad Nadzorczych we wszystkich spółkach miejskich, co było oczywistą czystką polityczną przez nowego burmistrza oraz rozpoczęło tzw. „polowanie na czarownice” – czyli , kto był powoływany przez poprzedniego burmistrza, musiał być „odstrzelony”. Ze względu na zasady Kodeksu Spółek Prawa Handlowego, nie można odwołać prezesa lub dyrektora kontraktowego, wprowadzono starą zasadę, na każdego jak się chce, to kij się znajdzie. Rozpoczęto we wszystkich spółkach audyty (oczywiście przez zatrudnionego przez nowe władze samorządowe – audytora). Było wiadomo, że musi w każdej spółce znaleźć „argumenty” do oczyszczenia władz spółek z ludzi nie swoich. W pierwszej kolejności wyrzucono dyscyplinarnie z funkcji dyrektora MOSiRU (zarzut po odwołaniu się osoby pokrzywdzonej do Sądu Pracy nie potwierdził się i miasto przegrało sprawę w sądzie i musiało wypłacić odszkodowanie). Następnie w podobny sposób pożegnano prezesa i v-ce prezesa SPGK.

4. Wszystkie „pseudo niegospodarności” jakie próbowano zawrzeć w audycie mojej spółki nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zarząd spółki przygotował audyt przez niezależnego audytora, który nie potwierdził wyssanych z palca zarzutów. Niestety pan burmistrz nie odniósł się tego, pozytywnego dla spółki audytu. W konsekwencji na walnym zgromadzeniu w dniu 29.06.2015 r. Rada Nadzorcza SPGM odwołała mnie i v-ce prezesa z funkcji. Jednocześnie dokonano zwolnienia mnie z pracy łamiąc Kodeks Pracy (wtedy byłem już w okresie chronionym), co spowodowało, że wystąpiłem z pozwem do Sądu Pracy w Sanoku o wypłatę odszkodowania w wysokości 3-krotnych, miesięcznych poborów. Sprawę z mojego pozwu miasto i spółka przegrała. Choć na wniosek pani sędzi zgodziłem się na ugodę i zrezygnowałem z jednej miesięcznej pensji – a koszty sądowe opłaciła strona przegrana, czyli miasto i spółka. Takie odprawy miasto przez swoją niegospodarność i czystki we władzach spółek zapłaciło wszystkim zwolnionym prezesom i ich zastępcom. To była gospodarność w wydaniu PIS (te czystki były szeroko i krytycznie komentowane przez mieszkańców Sanoka),

5. Kłamliwe jest oskarżenie, że to ja wybudowałem parking wielopoziomowy w centrum Sanoka. Parking został ukończony w 2013 r.w momencie kiedy zostałem zatrudniony w SPGM. Budowany był z dużym udziałem funduszy europejskich i stanowi przykład dobrego planowania przestrzennego. Za moich czasów parking bilansował wpływy z kosztami. Jeżeli teraz jest nie tak to kto jest winny ? Dzisiejszy prezes? To nie są obiekty, które mają przynosić dochody – i takie było też stanowisko Radnych Miejskich!!! Ktoś tu kłamie…

6. Wszystkie prace inwestycyjne i usługowe realizowane przez SPGM na zlecenie miasta, były dokładnie analizowane przez odpowiednią komórkę nadzorującą w Urzędzie Miasta Sanoka, a później sprawdzane pod kątem merytorycznym i finansowym przez zatrudnionych przez miasto kilku inspektorów nadzoru. Takie są procedury w każdym samorządzie i pan Olesiński powinien o tym wiedzieć. Wszystkie zewnętrzne firmy wykonawcze były wybierane w drodze przetargu zatwierdzanego przez komisję składającą się z przedstawicieli Urzędu Miasta i spółki. Stawki godzinowe i wykonawcze były ustalane przez Urząd Miasta i obowiązywały dwie strony,

7. Kłamstwem jest informowanie mieszkańców Miastka, iż w tym samym czasie byłem szefem Wydziału Osób Niepełnosprawnych Miasta Stołecznego Warszawy. Nie można pracować na dwóch pełnych etatach o pracę. Ktoś źle panu doniósł ??? Proszę to sprawdzić...

8. Prawdą jest, że byłem członkiem Rady Nadzorczej w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, gdyż był to okres realizacji wielkiej inwestycji na kwotę ponad 120 mln zł – „Oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody” wraz z infrastrukturą i moje doświadczenia w tym względzie (budowa oczyszczalni ścieków w Miastku oraz znajomość procedur merytorycznych i finansowych) były bardzo pomocne, zakończone oddaniem do użytku tych inwestycji  w roku 2014,

9. To, że mam certyfikat do zasiadania w Radach Nadzorczych jest dla mnie wielką satysfakcją i świadczy, że zajmuję się konkretną pracą na rzecz spółek, a nie pisaniem głupot jak niektórzy?

10. W spółce Park Wodny wszyscy pracowaliśmy społecznie, bez wynagrodzeń a efekt naszej pracy jest dzisiaj widoczny (był to okres przygotowania koncepcji).

Jeżeli wszystkie przedstawione przez pana Głowińskiego zarzuty pod moim adresem, dotyczące niegospodarności były prawdziwe, to już dawno władze Sanoka skierowałyby je do prokuratury. Dlaczego tak nie zrobiono, bo są to zarzuty „szyte grubymi nićmi” i nie ma podstaw do skierowania ich na drogę sądową. Mam do dzisiaj satysfakcję, potwierdzoną przez mieszkańców Sanoka, że wielu rozwiązałem bardzo ważne problemy w ich gospodarstwach domowych. I nie zaszkodzi mi kłamliwa i oszczercza kampania ludzi pokroju pana Głowińskiego. Są to metody prostackie i nikczemne. Dobrze, że mieszkańcy Gminy Miastko stawiają ponad wszystko uczciwość i prawdę dlatego w związku z faktem, że bezpodstawne oskarżenia godzą w moje dobre imię jako osoby publicznej i naruszają dobra osobiste, jeżeli nie zostaną zaprzestane i nie zostanę publicznie na portalu www.miastko24.pl przeproszony do środy 17.10 do godz. 12.00, będę zmuszony skierować przeciwko panu Głowińskiemu pozew w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Słupsku na podstawie ustawy z dnia 05 stycznia 2011 r., tj. art.111 Kodeks Wyborczy.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Miastko, zachęcam do głosowania na moją osobę i Komitet Wyborczy Wyborców Jana Ponulaka - nie zawiedziemy i będziemy uczciwie służyć Państwu.

Z szacunkiem
Jan Ponulak

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u