Strona Główna arrow Aktualności arrow Grzybiarze! W sobotę o godz. 9.00 meldujecie się w Korzybiu!
25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
24.3.2019 12:08
Mieszkanie 2-pokojowe
22.3.2019 17:07
Oddam
22.3.2019 16:04
Kupię mieszkanie 3 pokojowe
21.3.2019 17:17
Telewizor
20.3.2019 18:23
materac 140 x 200

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Grzybiarze! W sobotę o godz. 9.00 meldujecie się w Korzybiu! PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 20-09-2017 20:32

 W sobotę 23 września wszystkie szlaki, które zwyczajowo pokonują grzybiarze, prowadzą do Korzybia (gm. Kępice). Odbędzie się tam 11. edycja Otwartych Mistrzostw w Zbieraniu Grzybów. Impreza pod naszym patronatem medialnym zorganizowana zostanie na terenie rekreacyjnym przy jeziorze w Korzybiu. Inicjatorem i głównym organizatorem jest Nadleśnictwo Warcino, a pomagają gmina Kępice, Biblioteka Publiczna oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja w zbieraniu grzybów, ale i moc atrakcji dla uczestników. Warto tam być!
Rozgrywki odbędą się w lasach pod Korzybiem. Każdy z uczestników otrzyma mapę oraz identyfikator. Spośród wszystkich zostanie wybrany Król Grzybiarzy. Odbędzie się także konkurs na potrawę z grzybów.

- Wszystkich chętnych zapraszamy 23 września do stolicy grzybobrania. Podczas tegorocznych mistrzostw będziemy wspólnie gotować potrawę z grzybów wraz z Ludwiką Dąbrowską, uczestniczką programu MasterChef. Odbędzie się również degustacja pieczonego dzika. Zapraszamy do przybycia - mówi Sylwia Ziemska z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice, która współorganizuje to wydarzenie.

Chętni mogą jeszcze zgłaszać się do konkursu na potrawę z grzybów. Mogą wziąć w nim udział koła gospodyń wiejskich, sołectwa, organizacje pozarządowe, czy osoby prywatne, słowem: wszyscy miłośnicy sztuki kulinarnej. Zgodnie z regulaminem można przygotować tylko jedno danie z grzybów. Zgłoszenia do udziału w zabawie Biblioteka przyjmuje pod numerem telefonu: 59 857 68 70, 534 298 949 lub na adres mail: biblioteka@kepice.pl do czwartku 21.09. Przygotowaną potrawę trzeba dostarczyć w sobotę do godz. 12.00 na miejsce rozpoczęcia zmagań grzybiarzy. Organizatorzy zastrzegają, że potrawy muszą być przygotowane wcześniej i wystawione do degustacji w podzielonych porcjach dla członków komisji oceniającej. Dania powinny być opisane. Trzeba podać ich główne składniki.

Niezawodny Kamil Szydłowski - “wszechnica wiedzy wszelakiej” jeśli chodzi o Nadleśnictwo Warcino, a zarazem jego rzecznik prasowy - opowiada o historii Wielkiego Grzybobrania w Korzybiu.

- Ponad 11 lat temu wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić imprezę edukacyjną związaną z promowaniem zbierania grzybów. Na początku robiliśmy to sami, bez żadnych partnerów - opowiada. - Idea tego wydarzenia nie zmieniła się. Chcemy aby ludzie poznali jakie grzyby mogą zbierać i spożywać, a jakie są niejadalne.

Impreza cieszy się sporą popularnością, bo z roku na rok jest coraz więcej uczestników grzybobrania, jak i późniejszego pikniku. W poprzedniej edycji ponad 100 osób poszło do lasu, a szacunkowo na imprezie było ponad 300.

- W zmaganiach mogą brać udział zarówno osoby indywidualne, jak i całe rodziny, bo mamy też kategorię grupową. Piknik jest tak zorganizowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Ogłosiliśmy też konkurs plastyczny dla dzieci pt. “Grzyby naszych lasów”. Podczas pikniku zostanie on rozstrzygnięty - informuje Szydłowski.

Polskie Towarzystwo Mykologiczne zorganizuje wystawę grzybów, które dzień przed wydarzeniem zostaną zebrane z lasów. Każdy będzie mógł porozmawiać i wymienić doświadczenia. Na naszej imprezie wystawi się również popularny “Sanepid”, czyli Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, której przedstawiciele udzielą rad dla zbieraczy.

- Mają urządzenia, które sprawiają, że człowiek wie jak zachowuje się po spożyciu trującego grzyba. Będziemy też serwować pieczonego dzika. Każdy znajdzie coś dla siebie - zachęca Szydłowski.

Sobotnia impreza rozpocznie się już od godz 9.00. Wtedy odbędą się zapisy. Godzinę później uczestnicy wychodzą do lasu. Wrócą o godz. 12.30, a o godz. 14.00 nastąpi oficjalne wręczenie nagród. Zapraszamy wszystkich do udziału.
Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (0)

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u