Strona Główna arrow Aktualności arrow Powstało stowarzyszenie Bezdomny Kundelek
22 Stycznia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
21.1.2019 15:22
Meble
21.1.2019 15:16
Gitara
21.1.2019 15:13
Meble
21.1.2019 11:07
Fotel jednoosobowy
20.1.2019 10:48
Do wynajęcia mieszkanie

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Powstało stowarzyszenie Bezdomny Kundelek PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 26-02-2017 23:39

 W Centrum Informacji Turystycznej w Miastku odbyło się pierwsze otwarte spotkanie Miasteckiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt “Bezdomny Kundelek”, które w tym roku będzie prowadzić opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Miastko. Organizacja wygrała konkurs opiewający na kwotę 30 tys. zł. Na spotkaniu przedstawili cele swojej działalności. Póki co liczba członków stowarzyszenia to 29 osób. W wybranym na rok zarządzie prezesem została Renata Pewińska, wiceprezesem Jarosław Grzybowski, a sekretarzem Danuta Augustyniak.
- Naszą wizytówką jest pies, którego przygarnęliśmy i znajduje się dzisiaj z nami. Przystąpiliśmy do konkursu, który organizowała gmina. W ramach 30 tys. zł jesteśmy zobowiązani do tego, że zwierzęta, które są nam przekazywane przez Straż Miejską musimy przekazać do weterynarza - mówi Pewińska. - Mamy dużo karmicieli i musimy rozdzielić karmę dla ludzi, którzy mają pod opieką koty wolnobytujące. Przejęliśmy 12 kotów w Dretyniu. Osoba, która się nimi opiekowała zmarła. Naszym marzeniem jest, żeby żaden zwierzak nie trafił do schroniska.

Radosław Waszkiewicz, członek stowarzyszenia, mówi, że wiceprezes Jarosław Grzybowski jest odpowiedzialny za bezpośrednią pracę w terenie ze zwierzętami.

- Będzie tworzył komórkę “Animal patrol”. Jest też posiadaczem koni i będzie tworzyć patrol konny, który będzie wyjeżdżał w teren, gdy jakiemuś psu dzieje się krzywda. W zależności od sytuacji, możemy upomnieć, ale też zabrać zwierzę, jeśli jest trzymane w fatalnych warunkach - mówi Waszkiewicz. - Udzieliliśmy pomocy 10 zwierzętom. Trzy znalazły nowe domy. Część poszła do domów tymczasowych. Na tym mniej więcej polega nasza działalność, aby pomóc zwierzętom. Stworzymy przytulisko dla zwierząt. Plany są dalekosiężne.

Stowarzyszenie chce napisać projekt do budżetu obywatelskiego, aby stworzyć infrastrukturę dla zwierząt, którymi będą się opiekować.

- Nasza działalność będzie w ten sposób skuteczniejsza - zaznacza Waszkiewicz. - W poprzednim stowarzyszeniu nie udało się pomóc wszystkim zwierzętom, bo 10 psów musiało trafić do schroniska. Chcemy znaleźć im domy na stałe. Wydaje się, że 30 tys. zł to duże pieniądze, ale nawet jeśli pies jest “rokujący”, to kosztuje to niemało. Trudno żeby na wszystko starczyło. Dlatego pozyskujemy sponsorów. Mamy umowę z weterynarzem Łukaszem Kisielewskim. Staramy się działać błyskawicznie, kiedy trzeba pomóc zwierzętom. Trzeba też wspomnieć o tym, że kwoty, którą mamy od gminy nie przeznaczymy na koszty dojazdów do potrzebujących zwierząt.Jarosław Grzybowski zapowiada, że rozmowy z właścicielami zaniedbanych zwierząt będą spokojne.

- Nie chcemy nagłośniać tych spraw i ich publicznie piętnować. Będziemy rozmawiać z sołtysami, bo duży problem jest na wsiach. Dużo psów chodzi “luzem” i to też jest problem - komentuje wiceprezes.

Kolejne zadanie to działalność edukacyjna. - Naszym celem jest edukowanie najmłodszych. Przyjmujemy zgłoszenia uczniów o tym, gdzie są zwierzęta trzymane w złych warunkach. Podjęliśmy już takie akcje jak zbieranie karmy dla kotów. Przekazujemy ją potem osobie, która je dokarmia. Nie możemy zabrać kotów wolnobytujących, bo to jest niezgodne z prawem. Możemy jedynie je dokarmiać. Organizujemy też konkursy w swoich szkołach i nawiązaliśmy kontakt ze schroniskiem w Szczecinku. Dbamy o karmniki dla ptaków. Nagradzamy ocenami uczniów, którzy w tym pomagają - wymienia Danuta Augustyniak, sekretarz stowarzyszenia. - Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą nam pomóc również w organizacji innych wydarzeń, takich jak Dzień Psa, który jest przed nami.

Jedną z pierwszych interwencji była wizyta w Przeradziu, gdzie kilka psów żyło w skandalicznych warunkach. Właściciele posesji atakują wolontariuszy z Bezdomnego Kundelka, o czym przeczytacie we wtorek 28.02. w Gazecie Miasteckiej.

Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (4)
Wystawiony przez Jooo, z 02-03-2017 09:54,
1. Spróbuj sam
Zawsze znajdzie się jakaś zazdrosna morda co jest przeciwko jak w komentarzu nr2, chcesz zabłysnąć trolu to rusz cztery litery a nie siedzisz cały dzień przed kompem i hejtujesz, spróbuj coś zrobić dla zwierząt i pomyśl co piszesz imbecylu/ko
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Zosia, z 27-02-2017 21:31,
2. Super sprawa!
Jestem dumna, ze powstało na naszym terenie takie stowarzyszenie, to właśnie wam powinno się dawać jak najwięcej orderów uśmiechu za pomoc poszkodowanym zwierzakom :) mam nadzieje, że pomożecie milionom zwierzaków, w ich imieniu dziekujemy serdecznie !
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...
» Zobacz wszystkie 1 odpowiedzi

Wystawiony przez Miastko, z 27-02-2017 21:17,
3. :)
żenujące , medialne stowarzyszenie , pionki w zarządzie a mistrzowie z tyłu za sznurki ciągną haha
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Wystawiony przez Przeradź, z 27-02-2017 08:39,
4. jak to
"nie chcemy nagłaśniać i publicznie piętnować" a przecież już naglośniliście :grin :grin i w sumie dobrze
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u