Strona Główna arrow Aktualności arrow Szlachetna Paczka z darami za ponad 80 tys. zł
19 Listopada 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Mironiega,
Paweł, Seweryn,
Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.
Szlachetna Paczka z darami za ponad 80 tys. zł PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 14-12-2016 16:22

 Pomoc dla rodzin w naszej gminie w ramach tegorocznej akcji Szlachetna Paczka osiągnęła wymiar wręcz “kosmiczny”. 14 wolontariuszy pomogło 40 rodzinom. Wartość paczek przekroczyła 80 tys. zł! W tym roku wolontariusze przekazali paczki szczególnie  osobom samotnym, starszym, schorowanym i niepełnosprawnym.
Podczas finału pomagało im mnóstwo szlachetnych osób. Właściciel firmy Optim Piotr Krupka udostępnił 6 busów. Paczki rozwozili najsympatyczniejsi kierowcy w naszym regionie: Tomek, Michał, Tomek, Marek, Przemek i Bartek.

Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kuc również stawił się do pomocy. W służbowym samochodzie z wolontariuszami docierał do najdalszych zakątków gminy. Dowódca Straży Pożarnej Dariusz Dwulit wraz ze swoimi podkomendnymi Romanem, Michałem, Julianem i Adrianem nie dość, że pomogli wnosić ciężkie lodówki, pralki i meble do rodzin, to w dodatku wzbudzili wiele atrakcji swoim wozem terenowym.Podopieczni Julii Remelskiej - Marcin, Krzysztof i ich gimnazjalny kolega Kacper - mogli włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne i przejechać się strażacką navarą. Chłopcy odpowiedzialni byli za nagłośnienie w magazynie. Natomiast Olga Białkowska, mama Laury i Braiana, na ochotnika zgłosiła się do kawiarnianej obsługi całej ekipy. Pani Olga w wolnym czasie przez 2 dni parzyła przepyszną kawę i herbatę. Pomagały jej koleżanki córki Natalia i Wiktoria.

Wolontariuszy wspierał również Adrian, uczeń z Białego Boru i rodzina wolontariuszki Elżbiety Zuchniarek. Wesoły mąż Janek i najsympatyczniejsza dziewczynka całej akcji, Roksana, która ograła w niedzielę wszystkich starszych od siebie wolontariuszy w karty. Paczek z soboty na niedzielę przypilnowali stróże szkolni Mirosław i Aleksander.

Reportaż z tegorocznej akcji w Tygodniku Miasteckim z 13.12.Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (1)
Wystawiony przez Nie zapominajmy..., z 16-12-2016 09:21,
1. Szlachetna paczka
Nie zapominajmy tez o tym, że gdyby nie darczyńcy wolontariusze nic by nie zdziałali. Nie gloryfikujmy tak wolontariuszy....
 
» Poinformuj administratora o tym komentarzu
» Odpowiedz na komentarz...

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2017 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2017 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u