16 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Marcel, Waleriusz,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
16.1.2019 08:26
Sprzedam zbiornik CWU WATT HT 300
16.1.2019 08:13
AUDI Q5 RELINGI DACHOWE 8R0071151G
15.1.2019 14:34
szukam pracy
14.1.2019 07:37
Komplet wypoczynkowy IKEA ZE SKÓRY 3-CZĘŚCIOWY
11.1.2019 07:37
Kuchenka gazowa nablatowa

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Głos - Dziennik Pomorza PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 08-01-2007 22:06

Od 12 stycznia br. na Pomorzu zachodnim i środkowym po połączeniu trzech regionalnych tytułów: "Głosu Koszalińskiego", "Głosu Pomorza" i "Głosu Szczecińskiego" będzie ukazywał się jeden: "Głos - Dziennik Pomorza". Gazety należą do grupy "Media Regionalne".
Dziennik powstanie z połączenia trzech tytułów należących do grupy Media Regionalne, wydawanych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym: „Głosu Szczecińskiego”, „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Pomorza”. Tytuły te pozostaną na lokalnych rynkach (w regionie szczecińskim – „Głos Szczeciński”, w regionie koszalińskim – „Głos Koszaliński”, w regionie słupskim – „Głos Pomorza”) jako mutacje gazety, które mają zachować dużą autonomię.
Jak poinformował na konferencji prasowej w Warszawie redaktor naczelny "Głosu - Dziennika Pomorza" Mirosław Krome, zmiana ta pozwoli na wprowadzenie jednego formatu, nowych rozwiązań graficznych, gazeta będzie miała więcej stron (średnio 28) oraz więcej koloru, zaś w piątki do dziennika będzie dołączony magazyn. Nowy tytuł będzie ukazywał się od poniedziałku do soboty. Codziennie będą wydawane dodatki tematyczne: "Dom", "Firma", "Praca", "Auto", "Market" i "Zdrowie".
Pełniący od trzech miesięcy funkcję redaktora naczelnego jednocześnie w "Głosie Koszalińskim", "Głosie Pomorza" i "Głosie Szczecińskim" Kromer zapewnił, że w nowym dzienniku pojawi się więcej uporządkowanej informacji, rozszerzone informacje lokalne oraz poradnictwo.
Redaktor naczelny podkreślił, że celem projektu jest stworzenie silnego dziennika regionalnego, który będzie liderem na rynku zachodniopomorskim. Sprzedaż dziennika ma się utrzymywać na poziomie powyżej 40 tys. egzemplarzy w tygodniu i ponad 100 tys. w weekend. Obecnie nakład trzech tytułów regionalnych w tygodniu wynosi ok. 52 tys. egzemplarzy.
"Głos - Dziennki Pomorza" będzie przygotowywany w dotychczasowych trzech redakcjach w Szczecinie, Koszalinie i Słupsku. Zastępcami redaktora naczelnego w poszczególnych redakcjach mają być Jacek Ogrodniczak (Szczecin), Przemysław Stefanowski (Koszalin) i Krzysztof Nałęcz (Słupsk).
"W redakcjach trzech dzienników regionalnych przed połączeniem pracowały 233 osoby. Na skutek zmian odeszło 46 osób, w tym 26 dziennikarzy" - poinformował Mirosław Kromer.
Na promocję nowego tytułu przeznaczonych zostało ok. 400 tys. zł. Reklamy nowego tytułu pojawią się na billboardach oraz w lokalnych rozgłośniach radiowych i telewizjach.
Ponadto grupa "Media regionalne", wydawać będzie nowe bezpłatne tygodniki w Koszalinie i Słupsku, przygotowywane przez redakcje dziennika "Głos - Dziennik Pomorza". Ukazywać będą się w czwartki, a ich nakład wyniesie po 12 tys. egzemplarzy.
"Media Regionalne" to grupa, która skupia spółki wydające 12 gazet regionalnych. Grupa zmieniła w grudniu nazwę z "Orkla Press Polska" po przejęciu jej w październiku przez brytyjski fundusz Mecom Group.
.
Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (0)

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
MIASTKO - AKTUALNOŚCI LOKALNE
Zmieniony ( 08.01.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u