20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
OGŁOSZENIA DROBNE
18.2.2019 18:10
Do wynajęcia mieszkane
18.2.2019 11:29
opony z felgami
16.2.2019 21:12
Działka budowlana Wołcza Mała!!!!
16.2.2019 18:19
Wynajmę mieszkanie
15.2.2019 09:32
Dom lub budynek gospodarczy.

>> WSZYSTKIE OGŁOSZENIA
>> DODAJ OGŁOSZENIE

 Uwaga! Publikując w naszym portalu ogłoszenie drobne, zobaczysz je również we wtorkowej Gazecie Miasteckiej!

Menu główne
Strona Główna
Aktualności
Fotogaleria
Ogłoszenia Drobne
Reklama
Kontakt
Księga Gości
Linki
INFORMATOR GMINNY
Informator Miejski
Plan Miastka
Plan Gminy Miastko
Dyżury Aptek
Rozkład PKS
Rozkład PKP
Kamery On-Line
Nad Lednikiem szkolą się na ratowników WOPR (ZDJĘCIA) PDF Drukuj Email
Napisany przez Administrator, z 22-06-2011 23:55

 Od 17 do 24 czerwca nad jeziorem Lednik w Miastku odbywa się kurs na stopień Młodszego Ratownika WOPR. Udział w nim bierze 12 osób z terenu gminy Miastko. Na tym etapie uczestnicy uczą się teorii i podstaw ratownictwa wodnego. Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Zakup sprzętu ratowniczego dla wojewódzkiej jednostki WOPR w Gdańsku i jednostek terenowych w celu poprawy efektywności systemu ratownictwa w regionie".

Dla osób z Miastka, które biorą udział w szkoleniu droga do zostania samodzielnym ratownikiem jest jeszcze daleka. Oprócz obowiązkowego skończenia 18 lat i zaliczeniu I stopnia kursu na Ratownika Młodszego WOPR, muszą odpracować 200 godzin społecznie u boku ratownika WOPR z II stopniem. Po tym wszystkim sami muszą skończyć kurs II stopnia umożliwiający im zdobycie tytułu Ratownika WOPR (zaplanowany jest na przyszłoroczne ferie) oraz kurs ratownictwa medycznego. Dopiero po odbyciu powyższych szkoleń i zaliczeniu egzaminów będą mogli samodzielnie pilnować bezpieczeństwa na kąpieliskach do 50 metrów. - Mam nadzieję, ze wszystkie te osoby zaliczą kurs, tak żebyśmy na przyszły rok mieli już swoich własnych ratowników nie tylko nad Lednikiem, ale również nad jeziorami w Świeszynie i Bobięcinie - mówi Lech Warsiński, dyrektor OSiR-u. Dodajmy, że w tym roku tylko kąpielisko w Miastku będzie strzeżone przez okres wakacji. Bezpieczeństwa nad jeziorem będzie pilnowało codziennie w godzinach od 10 do 18 dwóch ratowników z Poznania.

Młodzież, która bierze udział w szkoleniu ma w przyszłości stworzyć miastecką drużynę ratowniczą. - Mam nadzieję, że ta drużyna będzie się rozwijać, aby móc stwarzać zabezpieczenie wód śródlądowych wokół Miastka. Aktualnie osoby te posiadają średnie umiejętności pływackie z tego względu, że w Miastku niema pływalni szkoleniowej i ta młodzież nie miała gdzie zdobywać tych podstawowych szlifów pływackich - ocenia Michał Budzich, instruktor i wiceprezes ds. szkoleń WOPR w Słupsku.

Wszystkie zajęcia są całkowicie nieodpłatne. - 75 % pokrywa Unia Europejska, a pozostałe 25% to są koszty dofinansowania słupskiego WOPR - wyjaśnia Piotr Dąbrowski, prezes słupskiego WOPR. - Mam nadzieję, że to nie będzie jedyny kurs w Miastku, tylko powtarzany co roku. Liczę, że piękne kąpieliska w gminie Miastko typu Lednik, Głębokie i Bobięcińskie dołączą do tych jezior, które będą bezpiecznymi i na których będzie wykwalifikowana kadra szkoleniowa.

We wtorek (21.06) nad Lednikiem odbył się też egzamin na Ratownika WOPR. W końcowym zaliczeniu wymagającym prawdziwych umiejętności ratowniczych, fachowości i wydolności udział wzięło 13 osób z regionu słupskiego.

>> ZOBACZ ZDJĘCIA


Zacytuj ten artykuł na swojej stronie Drukuj Wyślij email

Komentarze użytkowników (0)

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarzmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
MIASTKO - AKTUALNOŚCI LOKALNE
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © 2004-2019 MIASTKO24.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystanie w całości lub we fragmentach bez pozwolenia zabronione.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń drobnych i komentarzy Internautów.stat4u